ცნობილი ექიმი, ალერგოლოგ-იმუნოლოგი ირინა მიმინოშვილი კოვიდ-19 -ის გართულების შედეგად 67 წლის ასაკში გარდაიცვალა.
მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი ირინა მიმინოშვილი 2002 წლიდან ალერგოლოგიის ცენტრს "ალერგია 21-ე საუკუნე" ხელმძღვანელობდა.
გარდაცვლილ ექიმს სოციალურ ქსელში პაციენტები და კოლეგები ემშვიდობებიან.
"ჩვენი ოქროს გულიანი ექიმი! ვაიმე, როგორ დამწყდა გული, ჩვენი მაშველი... ჩემი შვილობილი არისო და შვილივით ვიზრუნებ მასზეო, ეს მითხრა ბოლო ვიზიტზე, ჩემსავით უხაროდა კარგ შედეგებს რომ ვდებდით. ვერც წარმომიდგენია ახლა სხვასთან მიყვანა. მისნაირ ადამიანს ვერასოდეს ვერ ვიპოვით. უფალმა დაგიმკვიდროს ცათა სასუფეველი, სულ გვემახსოვრები!" - წერს "ფეისბუქში" მარიამ კორძაია.
"ჩვენი ირინა, ყველას ირინა... უსაყვარლესი ადამიანი და მეგობარი, ექიმის ეტალონი საქართველოში" - წერს მაკა წიქორიძე
ambebi.ge მწუხარებას გამოთქვამს მომხდარის გამო და იზიარებს ოჯახის მწუხარებას.
ღმერთმა ნათელში ამყოფოს მისი სული.თითოეული ადამიანი,მით უფრო ექიმი უნდა გაუფრთხილდეს თავს.ისინი მარტო თავიანთ თავს არ ეკუთვნიან.ხალხის ჯამრთელობა მაგათზეა დამოკიდებული.არ იყო აცრილი ალბათ.მარტში რომ ვაქცინები შემოიტანეს გათვლილი იყო მხოლოდ მედპერსონალზე,რომ მეტი ჯამრთელი ექიმი გვყოლოდა სხვა დაავადებულების სამკურნალოდ. უარი ტქვეს და მერე იძულებული გახდნენ რომ 60წლის ზევით ასაკიანებისთვის დაეშვათ ეს აცრები.წავედი და ავიცერი. კოვიდიც შემხვდა,მაგრამ ძალიან მსუბუქად გადავიტანე, სამი დღე მქონდა დაბალი სიცხე, არც საავადმყოფო არ დამჭირვებია და არც ჟანგბადი.ვიყავი სახლში.