იგეგმება თუ არა ახალი რეგულაციების დაწესება კორონავირუსის გავრცელების გამო?
ჯერჯერობით სხვა ახალი დამატებითი რეგულაციების შემოტანა არ იგეგმება, - ამის შესახებ ჟურნალისტებთან ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილე თამარ გაბუნიამ განაცხადა.
როგორც მან აღნიშნა, ამ ეტაპზე საუბარია იმ რეგულაციების აღსრულების უზრუნველყოფაზე, რაც უკვე დაწესებულია. მინისტრის მოადგილე აღნიშნავს, რომ ვირუსის გავრცელების კუთხით აჭარაში რისკები მაღალია, რადგან არ ხდება წესების დაცვა.
"ჯერჯერობით სხვა ახალი დამატებითი რეგულაციების შემოტანა არ იგეგმება, გარდა იმისა, რაც გასულ კვირას დაწესდა პსრ ტესტის ან ვაქცინირებულის სტატუსით ღონისძიებებში მონაწილეობასთან დაკავშირებით.
შემთხვევების რაოდენობა ყველაზე მეტი ფიქსირდება თბილისში და შემდეგ აჭარაში, რადგან აჭარა დატვირთულია მაღალი მობილობით. აჭარაში რისკები უფრო მაღალია, რადგან ტურიზმი, საკურორტო სეზონი არის სრულად გაშლილი, ამიტომ იქ წესების დაცვაც, როგორც ჩვენამდე ინფორმაცია მოდის, არ არის ინდივიდუალურ დონეზე და რთულად ხორციელდება, რაც რისკებს ზრდის“, - განაცხადა გაბუნიამ.
tato
მერე რას ელოდებით?შარშანდელივით გინდათ?სანამ 5000-ზე არ ავა მანამდე ტვინს არ გაანძრევთ?ვერ ხედავთ რა ხდება?უკვე ეჭვი მეპარება.ეტყობა გაწყობთ რაოდენობის ზრდა.თუ დროზე არ შემოიღებთ შეზღუდვებს წელს უარესი დაგვემართება.
ლაბდა
არჩევნებამდე ვგულაობთ როგორც ყოველთვის მერე ტერორი..
"ფაიზერის" 250 000 დოზა იქნება გამოტანილი სლოტად - გავხსნით 20-დღიანი ჯავშნების შესაძლებლობას - ტიკარაძის თქმით, საიტი გამართულად მუშაობს და შეფერხებას არ ელიან
"გთხოვთ, "ფაიზერის" მეორე დოზაზე რეგისტრაცია განახორციელოთ 24 ივლისის 12:00 საათამდე, სხვა შემთხვევაში, რეგისტრაცია მოხდება ავტომატურად" - ჯანდაცვის მინისტრის მიმართვა