ანატოლი ბიბილოვმა ზაზა გახელაძე შეიწყალა
საოკუპაციო ძალების მიერ უკანონოდ დაკავებული ზაზა გახელაძე ოკუპირებული სამხრეთ ოსეთის ე.წ. პრეზიდენტმა ანატოლი ბიბილოვმა შეიწყალა. ამის შესახებ "ეხო კავკაზა“ წერს.
"გათავისუფლდეს იგი თავისუფლების აღკვეთის შემდგომი სასჯელისაგან", - აღნიშნულია ბიბილოვის "განკარგულებაში". ამასთან, დოკუმენტში აღნიშნულია, რომ "განკარგულება" ძალაში შედის დღეიდან.
შეგახსენებთ, 33 წლის ზაზა გახელაძე საოკუპაციო რეჟიმის წარმომადგენლებმა გასული წლის 11 ივლისს, კასპის მუნიციპალიტეტში, სხვილოს ციხის მიმდებარე ტერიტორიაზე უკანონოდ დააკავეს. დაკავებისას, ე.წ. მესაზღვრეებმა გახელაძე ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ფეხის არეში დაჭრეს, რის შემდეგაც უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება.
5 თებერვალს, ე.წ. სასამართლომ ზაზა გახელაძეს 12 წლით და 6 თვის ვადით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა.
სერგი
ძალიან გამიხარდა!გილოცავთ!
100%
შენ თუ გინდა "ეგრედ წოდებული" უძახე, გინდა "არაწოდებული", დღევანდელი საქციელით ის მოწოდების სიმაღლეზე დადგა.
"ერთ-ერთი ცხედარი, რომელიც თბილისში გადმოასვენეს და ექსპერტიზა ჩაუტარდა, კოტე ანდრიაძეა..." - ჟურნალისტი აფხაზეთის ომის გმირთან უკანასკნელ შეხვედრას იხსენებს
"თავისიანებად" და "უცხოებად" დაყოფილი გალელების გაურკვეველი ბედი - რას უპირებს აფხაზეთის ე.წ. ხელმძღვანელობა გალში, ოჩამჩირესა და ტყვარჩელში მცხოვრებ ქართველებს?
"აფხაზეთში კოვიდის სამკურნალოდ "განსაკუთრებულ წამალს" მიაგნეს, მაოცებს ჩემი ხალხის გულუბრყვილობა" - რა ხდება რეგიონში მწვავე ეპიდვითარების ფონზე?