"ფიქტიურ ქორწინებას" ჰგავს, ვერ გაფორმდება ეს "საოცნებო დოკუმენტი" გამარჯვებად" - როგორ ეხმაურება თაკო ჩარკვიანი შარლ მიშელის ახალ წინადადებას?
დოკუმენტს, რომელსაც ძირეული რეფორმები ვერ მოაქვს, "გამარჯვებად" ვერ გავაფორმებთ, - ამის შესახებ პარტიის "კანონი და სამართალი" ლიდერი თაკო ჩარკვიანი სოციალურ ქსელ, "ფეისბუქზე" წერს. ამით ჩარკვიანი ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის შარლ მიშელის მიერ საქართველოს პოლიტიკური პარტიებისთვის შეთავაზებულ ახალ წინადადებას ეხმაურება.
როგორც ის წერს, დოკუმენტი ფიქტიურ ქორწინებას ჰგავს და ვერ გაფორმდება.
"თქვე კაი ხალხო, თითქმის ბოლომდე მივედით, ცოტაც და დავათმობინებთ მიტაცებულ სახელმწიფოს ოლიგარქს და რა დროს "რყევებია"?! იშლებიან მარტივ მამრავლებად, იშლება ეს “რუსული ოცნება" და რას უმაგრებთ ჩაშლილ კედლებს?! ამ ჩვენმა ბოიკოტმა მთელი დასავლეთის ყურადღება მიიპყრო, ამერიკის სენატში თქვეს სასამართლოში "კლანია" და ოლიგარქია მძლავრობს ქვეყანაშიო, (მეტი რა გვითხრან)?! ეს საჭურისი დოკუმენტი, სადაც არც ჟვანიას გათავისუფლებაზეა საუბარი, არც გარანტია - პრევენცია იმისა, რომ საარჩევნო სისტემის რეფორმა იქნება და კვლავ არ გაყალბდება, ან ამ პირობებში სასამართლოს და პროკურატურის რეფორმებზე საუბარიც კი არ არის, ჰოდა, აბა, "გამარჯვებად" რა ჩავთვალოთ ადგილობრივ არჩევნებს საკანონმდებლო რომ უნდა მივაბათ???და კიდევ ერთი რამ: ჩვენ გარეთ პოლიტპატიმრების გამო არ გამოვსულვართ და ბოიკოტი ამიტომ არ გამოგვიცხადებია, (რა თქმა უნდა, ვითხოვ პოლიტპატიმრებს გამოშვებას) მაგრამ უპირველესი მოთხოვნა ვადამდელი გაუყალბებელი ჯანმრთელი არჩევნებია, რადგან ქვეყანაში უნდა მოხდეს ცვლილება და რეფორმირებულ სახელმწიფოში არც პოლიტპატიმრები გვეყოლება, რა დოკუმენტია ეს ასეთი ბუნდოვანი, ხარვეზებით და თან "ფიქტიურ ქორწინებას" ჰგავს, ვერ გაფორმდება ეს "საოცნებო დოკუმენტი" გამარჯვებად ვერ, რადგან დოკუმენტი რომელსაც ძირეული რეფორმები ვერ მოაქვს, რომელიც მოიტანდა სისტემურ ცვლილებებს, ამ ტიპის დოკუმენტს "გამარჯვებად" ვერ გავაფორმებთ, მეტიც ამით ოლიგარქს ვუხანგრძლივებთ სახელმწიფოში თარეშს, სასამართლოში კლანურ მმართველობას!!! აბა, "ჟვანიამშვიდობისა" ბატონებო!!! "სიბრძნე სიცრუისა",- წერს ჩარკვიანი.
ჩორტ ევო ზნაეტ!
ნინონინო
ამ ვაი პოლიტიკოს ქალს , როგორც ჩანს სიმშვიდე და სტაბილურობა არ უნდა ქვეყანაში..
"ქუჩაში მარტო დარჩენილი, საგრძნობლად გამეჩხერებული "ნაციონალური მოძრაობა" დაღმასვლას ვერ გადაურჩება" - რას წერს დავით ბერძენიშვილი?
"გიორგი ვაშაძე მენანება, რომ ასეთ საჭურის დოკუმენტს ხელი მოაწეროს... იმედია, შეცდომას გადახედავს, თუ ასე არ იქნება, ჩვენი გზები გაიყოფა" - თაკო ჩარკვიანი