მარგვეთისა და უბისის ეპისკოპოსი, მეუფე მელქისედეკ ხაჩიძე რუსი ჟურნალისტის, ვლადიმერ პოზნერის საქართველოში ვიზიტს ეხმაურება.
"დამოუკიდებლობის რეფერენდუმის და ზვიად გამსახურდიას დაბადების დღეს, საქართველოში პუტინის იდეოლოგები არ უნდა ზეიმობდნენ...", - წერს ეპისკოპოსი "ფეისბუქის" გვერდზე.
ცნობისთვის, ვლადიმერ პოზნერი საქართველოში 31 მარტს ჩამოვიდა. მის ვიზიტს საქართველოში სამოქალაქო აქტივისტების პროტესტი მოჰყვა, რომლებსაც მოგვიანებით, პოლიტიკოსებიც შეუერთდნენ.
პოზნერს სასტუმრო "ვინოტელის" დატოვება, სადაც ის სტუმრებთან ერთად ვახშმობდა, პროტესტის ფონზე, პოლიციის კორდონის საშუალებით, მოუწია. სასტუმრო "ვინოტელი" კი შრომის ინსპექციის სამსახურმა აკრძალული საქმიანობის განხორციელებისთვის, 10 000 ლარით დააჯარიმა.
ვლადიმერ პოზნერი და მისი სტუმრები სასტუმრო "რუმსში" დაბინავდნენ. გამთენიისას კი იძულებულნი გახდნენ საქართველო დაეტოვებინათ.
კაეგით რა მეუფე რაა...ამოვიდა ყელში თქვენი ნაცობა..შეგახსენებთ, ზუსტადაც, მაგ დღეს, ზვიადის გამყიდველი მინისტრის ხოშტარიას შვილმა, რომელმაც რუსეთში ისწავლა ლავროვის ხელმძღვანელობით, ელენე ხოშტარიამ მოაწყო ეს მასკარადი, დაოკდით რაა, ბოლობოლო ღვთისმსახური ხართ!!!
ჩვენი თავი რომ ჩვენ არ გვეკუთვნის იმიტომ ვართ კარგ დღეში,ვინ აღარ უქნევს თითს საქართველოს ყველა რომ ჩამოვთვალო არ გამოქვეყნდება ეს კომენტარი.