"არ იქნება მისაღები არცერთი ხედვა, რომელიც პოლიტპატიმრების და ვადამდელი არჩევნების საკითხს არ ამოწურავს" - ბოკერია
პრეზიდენტ მიშელის დოკუმენტში, რომელსაც თანხმობა მივეცით, მკაფიოდ ეწერა ორი საკვანძო საკითხი - პოლიტიკური საქმეები და ვადამდელი არჩევნები. დღევანდელ დოკუმენტში ვადამდელ არჩევნებზე არანაირი გადაწყვეტილება არ იყო, რაც მოხდა „ოცნების“ პოზიციის გამო, - ამის შესახებ „ევროპული საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, გიგა ბოკერიამ კრისტიან დანიელსონის მედიაციით გამართულ ოპოზიციისა და ხელისუფლების შეხვედრის დასრულების შემდეგ განაცხადა.
მისი თქმით, ოპოზიციისათვის, “არ იქნება მისაღები არცერთი ხედვა, რომელიც პოლიტპატიმრების და ვადამდელი არჩევნების საკითხს არ ამოწურავს”.
"ივანიშვილს და მის გარემოცვას არ შეუცვლია თავისი ქვეყნისთვის დამღუპველი პოზიცია, რომ ყველა მეთოდით, მათ შორის პარტნიორების მიმართ აგრესიული განცხადებებით და ასეთ დოკუმენტზე ხელის არ მოწერით შეუძლიათ შეინარჩუნონ ძალაუფლება. ეს არის მძიმე რეალობა, აქედან გამომდინარე ვერ შედგა შეთანხმება და ჩვენი ამოცანები არის იგივე, რაც იყო დღემდე, ქვეყნის შიგნით ამ ადამიანებისათვის მაქსიმალური დისკომფორტის შექმნა, სანამ მიტაცებული აქვთ სახელმწიფო და ჩვენს პარტნიორებთან მუშაობა, რომ მათზე წნეხი გაიზარდოს.
ჩვენთვის არცერთი ხედვა არ იქნება მისაღები არცერთ ეტაპზე, რომელიც არ ამოწურავს პოლიტპატიმრების საკითხს და ვადამდელი არჩევნების საკითხს. პრეზიდენტ მიშელის დოკუმენტში, რომელსაც თანხმობა მივეცით, მკაფიოდ ეწერა ორი საკვანძო საკითხი - პოლიტიკური საქმეები და ვადამდელი არჩევნები, დღევანდელ დოკუმენტში ვადამდელ არჩევნებზე არანაირი გადაწყვეტილება არ არის, რაც მოხდა „ოცნების“ პოზიციის გამო. ჩვენთვის ეს დოკუმენტი მთლიანად არ ამოწურავდა ვითარებას. ჩვენ იმ საკითხებზე, რომელზეც კარგად იყო ნამუშევარი, ამ საკითხთან შედარებით, ვიყავით მზად, რომ კომპრომისზე წავსულიყავით. ვგულისხმობ დანარჩენ სამ საკითხს, „ოცნებამ“ ამ სამსაც ხელი არ მოაწერა. ჩვენი პასუხისმგებლობაა, მივაღწიოთ ისეთ შეთანხმებას, რომელიც ქვეყანას კრიზისიდან გამოიყვანს. ეს მდგომარეობა დამღუპველია ქვეყნისთვის, მაგრამ დამღუპველია მათთვისაც, ამიტომ უნდა "მოვიყვანოთ აზრზე“, - აღნიშნა გიგა ბოკერიამ.
სანამ ნაცები და მათი სატელიტები ძირფესვიანად არ მოშორდებიან პოლიტიკას,ჩვენი ქვეყნის საშველი არ იქნება.მათ საკუთარი ოჯახები დაკმაყოფილებული და უზრუნველყოფილი ყავთ ყველანაირად და ხალხის მდგომარეობა საერთოდ არ ადარდებთ.დაგვანებეთ თავი და დაბრძანდით სახლებში.
hv
qveknis mtreboo!!!
ჩვენთვის არცერთი ხედვა არ იქნება მისაღები არცერთ ეტაპზე, რომელიც არ ამოწურავს პოლიტპატიმრების საკითხს და ვადამდელი არჩევნების საკითხს. პრეზიდენტ მიშელის დოკუმენტში, რომელსაც თანხმობა მივეცით, მკაფიოდ ეწერა ორი საკვანძო საკითხი - პოლიტიკური საქმეები და ვადამდელი არჩევნები, დღევანდელ დოკუმენტში ვადამდელ არჩევნებზე არანაირი გადაწყვეტილება არ არის, რაც მოხდა „ოცნების“ პოზიციის გამო. ჩვენთვის ეს დოკუმენტი მთლიანად არ ამოწურავდა ვითარებას. ჩვენ იმ საკითხებზე, რომელზეც კარგად იყო ნამუშევარი, ამ საკითხთან შედარებით, ვიყავით მზად, რომ კომპრომისზე წავსულიყავით. ვგულისხმობ დანარჩენ სამ საკითხს, „ოცნებამ“ ამ სამსაც ხელი არ მოაწერა. ჩვენი პასუხისმგებლობაა, მივაღწიოთ ისეთ შეთანხმებას, რომელიც ქვეყანას კრიზისიდან გამოიყვანს. ეს მდგომარეობა დამღუპველია ქვეყნისთვის, მაგრამ დამღუპველია მათთვისაც, ამიტომ უნდა ,,მოვიყვანოთ აზრზე“, - აღნიშნა გიგა ბოკერიამ.
"ოპოზიციის მიერ მერობის კანდიდატად ნიკა მელია, ხოლო საკრებულოს თავმჯდომარეობის - ელენე ხოშტარია... საბოლოო გადაწყვეტილებას ორ დღეში გაიგებთ" - ბოკერია