"5 საკითხიდან 3-ზე შევთანხმდით - პოლიტპატიმრებთან და ვადამდელ არჩევნებთან დაკავშირებით იყო აზრთა სხვადასხვაობა" - ელისაშვილი
პირად განცდას ვიტყვი, გულწრფელი მზაობა იქ რეალური შეთანხმების და კომპრომისების, არ იყო , - ამის შესახებ „მოქალაქეების“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, ალეკო ელისაშვილმა კრისტიან დანიელსონის მედიაციით გამართულ ოპოზიციისა და ხელისუფლების შეხვედრის დასრულების შემდეგ განაცხადა.
მისი თქმით, მხარეები ხუთიდან სამ საკითხზე თანხმდებოდნენ. ელისაშვილის განცხადებით, ხელისუფლება და ოპოზიცია ვადამდელი არჩევნების და პოლიტპატიმრების საკითხზე აზრთა სხვადასხვაობა იყო.
„საერთო ჯამში, შეთანხმება ისევ არ არის. ხუთი საკითხიდან, რაზეც ვმსჯელობდით, სამზე შევთანხმდით. საარჩევნო რეფორმა, მართლმსაჯულება და კომიტეტების თავმჯდომარეების განაწილება, მაგრამ ორ საკითხზე - პოლიტპატიმრებთან და ვადამდელ არჩევნებთან დაკავშირებით იყო აზრთა სხვადასხვაობა. პირად განცდას ვიტყვი, გულწრფელი მზაობა იქ რეალური შეთანხმების და კომპრომისების, არ იყო. ეგ არის ყველაზე დიდი პრობლემა. ვადამდელი არჩევნების საკითხი არის ჰაერში გამოკიდებული, ოპოზიცია ამბობს კიო და ხელისუფლება ამბობს არაო და პოლიტპატიმრებთან დაკავშირებით თითქმის ვთანხმდებოდით, მაგრამ ვერ შევთანხმდით. მთავარი პრობლემა ის არის, რომ გულწრფელი კომპრომისი და მზაობა, მე პირადად ვერ ვნახე“, - განაცხადა ელისაშვილმა.
57
100 პროცენტით მართალია ალეკო. ოცნება და ოპოზიციის დიდი ნაწილი პირად ინტერესებს გადააყოლებს ქვეყანას. ღორი ღორს ეუბნება დრუნჩუანი ხარო-ასე ჭირთ... ორი დამნაშავე ერთმანეთს დამნაშავეს ეძახის-ქვეყანა კიდიათ!!!
საქართველოში პოლიტპატიმრები არ არიან.
"თალაკვაძემ იკითხა, - რურუას საქმეზე უკან რომ დავიხიოთ და დაუყოვნებლივ გამოვიდეს ციხიდან, ხელს თუ მოაწერთ  დოკუმენტსო? ოპოზიციის პასუხი იყო - არა" - მოლაპარკებების გაუხმაურებელი დეტალები
ვინ არის საქართველოს პრეზიდენტის ახალი საპარლამენტო მდივანი?