რა უპასუხა კახა კალაძემ კითხვას, - რამდენად შესაძლოა, რომ "ქართული ოცნების" მერობის კანდიდატი აღარ იყოს?
კახა კალაძე კითხვაზე, რამდენად შესაძლოა, რომ მერობის კანდიდატი აღარ იყოს - ყველაფერი შესაძლებელია, დაველოდოთ, ნუ ვიჩქარებთ, - ასე უპასუხა თბილისის მერმა კახა კალაძემ ჟურნალისტების შეკითხვას, რომლის მიხედვითაც ის შესაძლოა, დედაქალაქის მერობის კანდიდატი აღარ იყოს.
მისივე თქმით, ყველაფერს თავისი დრო აქვს და აღნიშნულ საკითხზე ლაპარაკი ადრეა.
"ყველაფერი არის შესაძლო. ასე რომ დაველოდოთ, ნუ ვიჩქარებთ, ჯერ გვაქვს დრო კიდევ და როდესაც ამის დრო დადგება, რაც კანონითაა გათვალისწინებული, გავიგებთ. ჯერ ადრეა ამაზე საუბარი, ყველაფერს აქვს თავისი დრო", - განაცხადა კალაძემ.
რატო უნდა იყოს ეს Თბილისის მერი წავიდეს სამტრედიაᲨი იქ იყოს მერი Თუ გაქაᲩავს ესეც საკიᲗხავია....Თბილისელების გამკვირვებია ....რატო მისცეს კალაᲫეს ხმა...ნარმანიამ ხო აგაᲨენაᲗ და კალაᲫემ საერᲗოდ რას აკეᲗებს კაცმა არ იცის ფაქტიურად Თბილისს ანადგურებს...
ᲗბილისᲨი ნორმალური ადამიანი არ მოიᲫებნემა რომ მერად აირᲩიოᲗ...ისეᲗი Თბილისელი რიმესაც მარᲗლა Შეტკივა გული...რატო ვაბოგინებᲗ კალაᲫე კონახიᲫე ᲗალაკვაᲫის ტანდემს
ვიღაც სხვა მართავს ჟურნალისტებს, სხვაგან არიან თითქოს და ნაც ქოცი მისდაა , მოქკავშირიც იყო მისდა და ჟურნალისტები სხვისდა !
ბათუმში "ნაციონალური მოძრაობისა“ და "ქართული ოცნების“ აქტივისტები ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ
"აშშ-ს საქართველოსთვის მილიარდობით დოლარის დახმარება აქვს გაწეული, ქვეყნის მთავრობა რისკავს სენატორების კეთილ ნებას" - ჯორჯ კენტი
"ის მიზეზი, რაც "ნამახვანი ჰესის" უსაფრთხოებასთან დაკავშირებულ გულწრფელ წუხილს იწვევდა, მოხსნილია - კაშხლის მშენებლობა გადაიდო" - ნათია თურნავა