კრისტიან დანიელსონმა ვიზიტი გაახანგრძლივა - მხარეები ჯერ კიდევ ვერ თანხმდებიან - Newsroom-ის სტუმარია "ჭავჭავაძის საზოგადოების" წევრი ზაზა ბიბილაშვილი
პროტესტის 140 დღე და მორიგი მრავალათასიანი აქცია ქუთაისში - გადაცემის სტუმარია რიონის ხეობის მცხოვრები ვარლამ გოლეთიანი
კოკა რატომ დაგყავს გიგანტური ჰესის მსენებლობა რისკ ფაქტორებზე? რა გიგანტომანიებითაა ქვეყანა შეპყრობილი, რომელი ჩინეთი, ან სსრკ ხარ? აქ საინტერესოა მიზანშეწონილობის თემა, თუ რა გვინდა , რატომ და როგორ მიიღწევა ის. ეს შესაბამის ინსტუტუტმა, ან სპეციალისტებმა უნდა თქვას და არა ჩინოვნიკებმა. ეს არაა ჩინივნიკებისა, თუ პოლიტიკოსების საქმე, ხოლო ამის გაგებას ჟურნალისტიკა უნდა ქმნიდეს, სადაც სხვა არც პოლიტიკამ უნდა გაბედოს და არც ბიუროკრატიამ. საიდან უნდა იმარჩიელო მერე, ვინ რა რატომ გააკეთა? კოკა, შენ მოგეკითხება ის, რომ ქვეყანას სწორი მიდგომები არ გააჩნია და არა პოლიტიკასა და ბიუროკრატიას. სხვა მიდგომა ეს რისკფაქტოების გაგება და სამყაროა. არ უნდა გამოვიდეთ აქედან? სხვას ფიქრობს გონია ახლა შვედი დანიელსონი? ამას ეხლა აქ ხომ არ მოგიყვება. სხვა რას გაჩვენებს, შენი წარმომადგენლები, ამ ქვეყნის შვილები, საკვირველ უნარებს საქმისა? კოკა შენ თუ არ შეცვალე შენი გადაცემა (პიროვნულად არ გეხება, ჟურნალისტიკაზე ვამბობ საერთოდ), ის რასაც თავის გასკდომაში ვიგებთ, ან ვუსმენთ, არაფერს არ ცვლის ამ ქვეყაანაში. არაა ამ ქვეყანაში საკეთებელისა, თუ პოლიტიკის გარკვეულობაზე საუბარი და ეს ქმნის ყველა დეფიციტს, რომელიც დინებაშია. რა კერკეტობა გჭირთ ჟურნალისტებო!?
კოკა, რაც ახლა საქართველოში ხდება ეს მიშაიზმია. ანუ ერთჯერადი ეფექტების შექმნაა დროის გყვანაში. ამ ქვეყანაში საქმეზე არავითარი პროგრამული გააზრების მოთხოვნა არ არსებობს. თუ არსებობს, მითხარით სად და ვის მიერ?