"პოლიტიკური კრიზისი ღრმავდება..." - როგორ აფასებენ საქართველოში მიმდინარე მოვლენებს NATO-სა და ევროკავშირის მაღალჩინოსნები
ყურადღებით ვაკვირდებით საქართველოში მიმდინარე მოვლენებს. მთავარი ოპოზიციური პარტიის ხელმძღვანელის დაკავება ღრმა შეშფოთებას იწვევს, - ამის შესახებ ნატო-ს გენერალური მდივნის სპეციალური წარმომადგენელი კავკასიასა და ცენტრალურ აზიაში, ჯეიმს აპატურაი სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ წერს.
„ნატო ელოდება, რომ საქართველო, როგორც ახლო პარტნიორი და ასპირანტი, შეინარჩუნებს ევროატლანტიკურ დემოკრატიულ სტანდარტებს, რომელთა შესრულებასა და შენარჩუნებაზე ასე ძლიერად იშრომა. ეს მოიცავს პოლიტიკური უთანხმოებების მოგვარებას დიალოგის გზით და პოლარიზებული რიტორიკისა და ქმედებების თავიდან აცილებას,“ - წერს აპატურაი.
ნატო-ს ყოფილი გენერალური მდივანი ანდერს ფოგ რასმუსენი მხარეებს თავშეკავების გამოჩენისკენ მოუწოდებს.
„ის რაც საქართველოში მოხდა, შემაშფოთებელია. პირველი, ვინც აგებს, ქართველი ხალხია. მოვუწოდებ, გამოიჩინონ თავშეკავებულობა და საქართველო უკუსვლით არ წავიდეს. ჩვენ მხარს ვუჭერთ მათ, ვინც საქართველოში კანონის უზენაესობას და დემოკრატიას იცავს,“ - წერს ანდერს ფოგ რასმუსენი „ტვიტერში“.
09:27 / 23-02-2021
"ძალიან სევდიანი დღე საქართველოში... ჩვენ ყველანი გიყურებთ“ - როგორ ეხმიანებიან ნიკა მელიას დაკავებას დასავლელი პოლიტიკოსები
12:19 / 23-02-2021
"უზარმაზარი უკან გადადგმული ნაბიჯი საქართველოსთვის, ერთადერთი, ვინც ამით სარგებლობს, კრემლი და ბატონი ბიძინაა" - გენერალი ბენ ჰოჯესი
14:45 / 23-02-2021
"აშშ-ს აქვს რეალური ბერკეტები საქართველოში, ახლა მისი გამოყენების დროა... "შეშფოთება" კარგია მხოლოდ დასაწყისისთვის..." - რუსეთში აშშ-ის ყოფილი ელჩი