ორშაბათიდან საქართველოს მასშტაბით ამოქმედდება მუნიციპალური ტრანსპორტი - პრემიერი
ორშაბათიდან საქართველოში სრული მასშტაბით ამოქმედდება მუნიციპალური ტრანსპორტი. გადაწყვეტილების შესახებ პრემიერ-მინისტრმა მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
"ინფიცირების მაჩვენებელი ჩამოვიდა 4%-ზე ქვემოთ, რაც გვაძლევს შესაძლებლობას გავაგრძლოთ შეზღუდვების შემსუბუქება. მსჯელობის შედეგად ორშაბათიდან საქართველოში სრული მასშტაბით ამოქმედდება მუნიციპალური ტრანსპორტი, რაც ნიშნავს, რომ მუნიციპალური ტრანსპორტი ამოქმედდება თბილისში, ქუთაისსა და რუსთავშიც, მეტრო, ავტობუსი და მიკროავტობუსები" - აღნიშნა გახარიამ.
პრემიერის თქმით, დღეს ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების კუთხით არსებული ვითარება, იძლევა საშუალებას მიიღონ გადაწყვეტილება გარკვეული მიმართულებების შემსუბუქების თაობაზე. ამის ფარგლებში, 8 თებერვლიდან აღდგება მუნიციპალური ტრანსპორტისა და ბაზრობების ფუნქციონირები, სკოლები კი 15 თებერვლიდან განაახლებენ სწავლას.
აღსანიშნავია რომ, კორონავირუსის გამო დაწესებული შეზღუდვები შაბათ-კვირას შენარჩუნდება.
qeti
მადლობა ღმერთს! დასრულდება საყოველთაო მონობა!
როდის ამოქმედდება საქალაქთაშორისო ტრანსპორტი, რა უშლის ხელს, თუ ფრენების განახლებაზეა ლაპარაკი, ტრანსპორტის პრობლემა რა არის, ამდა საქალაქო ტრანსპორტი თუ შეიძლება, ქალაქებს შორის მიმოსვლით მეტი რა გაუჭდება?
რა წესების დაცვა მოგიწევთ 8 თებერვლიდან მიკროავტობუსებით მგზავრობისას - "თბილისის მიკროავტობუსი" სპეციალურ განცხადებას ავრცელებს
კორონავირუსის 602 ახალი შემთხვევა და 11 გარდაცვლილი - რომელ რეგიონში დაფიქსირდა ყველაზე მაღალი მაჩვენებელი და რამდენ ადამიანს ჩაუტარდა ტესტირება
"სასურველია, წამოიღოთ დოლები, ტამტამები, ნიღბები" - "სირცხვილია" "კომენდანტის საათის" დროს დაუმორჩილებლობის მარშს გეგმავს