ბათუმში მომხდარ ინციდენტზე შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება ორი მუხლით დაიწყო.
როგორც “ინტერპრესნიუსს” შინაგან საქმეთა სამინისტროში განუცხადეს, გამოძიება 156-ე - დევნის და 239-ე - ხულიგნობის მუხლებით დაიწყო.
უწყების ცნობით, მომხდართან დაკავშირებით მიმდინარეობს საგამოძიებო სამუშაოები, რომლის ფარგლებშიც ინციდენტში მონაწილე პირები გამოიკითხებიან.
ცნობისთვის, აჭარის უმაღლესი საბჭოს დამოუკიდებელ დეპუტატს ირაკლი ჩავლეიშვილს სამოქალაქო აქტივისტებმა და არასამთავრობო ორგანიზაცია "ალტერანტივას" წევრებმა თავზე ნაგავი დააყარეს. ინციდენტი ევროპის მოედანზე მოხდა. როგორც "ალტერნატივას" წევრები აცხადებენ, ამ ფორმით აჭარის უმაღლეს საბჭოში ირაკლი ჩავლეიშვილის შესვლა გააპროტესტეს.
რამდენს ითვალისწინებს ეს მუხლები? იმედია მკაცრად დაისჯებიან დამნაშავეები. პასუხი უნდა აგონ !
წამქეზებელი და გამკეთებელი =ორივე დამნაშავეა და ორივემ კარგა ხნით უნდა ხეხოს საკნის იატაკი. ამ მოქმედებას განა გამართლება ააქვს? ვინა ხართ თქვენ მელიავ,ბარამიძევ,ქიქავა და სხვები ვინც ამართლებთ ამ უნამუსო საქციელს!? სწორედ თქვენ არათუ დაგაყარონ ნაგავი,არამედ უნდა ჩაგაგდონ ნაგვიან ურნაში და გადაგისროლონ სანაგვე ტერიტორიაზე. საინტერესო იქნება რას იტყვიან მაშინ ოპოზიციის წევრები? გაამართლებენ ამ ფაქტს?