➤ ეთერშია თოქ-შოუ "360 გრადუსი" - ივანიშვილის მეორედ წასვლა
გადაცემის სტუმრები: სერგო ჩიხლაძე - „სტრატეგია აღმაშენებლის“ ერთ-ერთი ლიდერი, ლევან თარხნიშვილი - „ევროპული საქართველოს“ წევრი, ირაკლი ქადაგიშვილი - საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი
ქალბატონ ბესელიას ვეთანხმები, დიახ არ შეიძლება საქართველოს მათველობის სტრუქტურებში იმყოფებოდნენ ისეტი სტილის პერსონები, როგორებიც ამჟამად მოიხილვებიან საქართველოს სახელისუფლებო სისტემაში, მართლაც სამარცხვინოა და დიდი უხერხულობა!
გილოცავთ. კარგი გადაცემა გამოგივიდა. აუცილებლად ვნახავ მოგვიანებითაც, ხოლო ექსპრონტად ვიტყვი, რომ ირაკლი ქადაგიშვილი ადექვატურია. თუ პარტია მეტი ასეთებით იქნება წარმოდგენილი პარლამენტში, მაშინ შიგნითაც პარტიას გააჩნია შემაკავებელი სუბიექტური ნებელობებისა (დეტალებში არ ვიცნობ არც ერთ პარტიას). რაც შეეხება ეკა ბესელიას საუბარს, ძალიან საინტერესოა, რადგან ჯერ უნდა ვნახო კიდევ თუ ვის ესაუბრებოდა ქ-ნ ეკა, ეს იყო ეკა ბესელიას სამყაროსთან, საზოგადოებასთან, თუ საკუთარ თავთან საუბარი. ეს უფრო მეტს იძლევა გარემოების შეფასებისათვის, ვიდრე ლოგიკა მსჯელობაში, რადგან ცხოვრება მითოსია და ყველა საუბრობს და იქცევა სამყაროში. რა თქვა ეკამ ჩემთვის (ერთი შენ ვერ დაგამარცხეო), ეკას წამოსვლით ბიძინა ივანიშვილს მოუწია საპარლამენტო სიაში გადაწყვეტილების მიღებისას შემაკავებელისა და დამაბალანსებლების მოძიება, ანუ სისტემური, სინთეზური აზროვნების, შემფასებელის მოძიება.