"ზურა უმაღლესი პიროვნება იყო... ძალიან განვიცდი, მეუღლე და ორი მცირეწლოვანი შვილი დარჩა" - რას ამბობს თელავში მოკლულისა და ბრალდებულის მეგობარი?
თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ იყალთოში მკვლელობა მოხდა. კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს უფროსის მოადგილემ, ვანო ზანდარაშვილმა, თელავის ცენტრალური საავადმყოფოს დირექტორი, ზურა საჩიშვილი ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა. როგორც ირკვევა, ამ უმძიმეს დანაშაულს წინ მათ შორის შელაპარაკება უძღვოდა. ასევე დაჭრილია თელავის მერიის იურიდიული სამსახურის უფროსი, ლევან ბერძენაშვილი, რომელსაც ექიმებმა დახმარება აღმოუჩინეს და ამის შემდეგ სახლში გაწერეს.
როგორ ადგილობრივები ამბობენ, დაპირისპირება ერთერთი ადგილობრივის, დავით ლაჩაშვილის, სახლში, დაბადების დღის წვეულებაზე, კომენდანტის საათის დროს მოხდა. თავად ლაჩაშვილი კი მის სახლში კონფლიქტს კატეგორიულად გამორიცხავს და ამბობს, რომ მეგობრები ისე გააცილა, სახლში არანაირი კონფლიქტი არ მოსვლიათ.
დავით ლაჩაშვილი:
- ჩემს სახლში, ჩემს დაბადების დღეზე იყვნენ მოსულები. ემოციურად ძალიან მძიმეა ჩემთვის რაც მოხდა, ეს დიდი ტრაგედიაა. სახლში სუფრა გავშალეთ, სულ 5 ადამიანი ვიყავით. თავიდან სამი ჩემი მეგობარი მოვიდა, ვანო ზანდარაშვილი მერე შემოგვიერთდა, ალბათ რომელიმე ბიჭმა დაურეკა და უთხრა, რომ ჩემთან იყვნენ. ჩვეულებრივ მივიღეთ სახლში, მასთანაც ვმეგობრობ. ვიქეიფეთ, როგორც ბევრჯერ შევხვედრილვართ და გვიქეიფია, მერე ყველანი ერთად გავაცილე, 11 საათი იქნებოდა სახლიდან რომ წავიდნენ. ვანოს მანქანაში ჩასხდნენ ერთად ყველანი, მას უნდა წაეყვანა ბიჭები თელავში და სახლებში მიეყვანა. წავიდნენ ერთად, მე შემოვედი სახლში, მერე რა მოხდა და გზაში რაზე იკამათეს არ ვიცი.
- თქვენ სახლში კონფლიქტი არ მომხდარა?
- არა, შიგნით არანაირი კონფლიქტი არ იყო. ზურა მე მეჯდა გვერდით და ვლაპარაკობდით. ვანოს პირადად არ იცნობდა, პირველად შეხვდნენ ჩემთან ერთმანეთს, ამიტომ მათ შორის ადრე რაიმე კონფლიქტი რომ ყოფილიყო, ეს გამორიცხულია. ამიტომ გაოგნებული ვარ მომხდარით. ახლო ურთიერთობა არ ჰქონდათ ერთმანეთთან. მოკლულიც და ბრალდებულიც ორივე ჩემი მეგობარია, ოღონდ სხვადასხვა მხრიდან. არანაირი საფუძველი კონფლიქტის სუფრაზე არ იყო, ძალიან კარგად ერთობოდნენ და მხიარულობდნენ, მერე წავიდნენ და რა მოხდა მართლა არ ვიცი. ვანომ წაიყვანა ყველანი თელავში, ვანოს მანქანაში ზურასთან ერთად კიდევ ორი ჩემი მეგობარი იჯდა, მათ ვანო იცნობდა და მეგობრობს, მარტო ზურას არ იცნობდა. პირველი შეხვედრა იყო ზურასთან...წაიკითხეთ სრულად
კახეთი
არ არის დასაჯერებელი, რომ არ იცნობდნენ! ორივე ცნობილი პიროვნება იყო, ასეთი ხალხი რაიონებში ყველა იცნობს ერთმანეთს! ტყუის!