კვირა, მთვარის მეორე დღე დაიწყება 07:11-ზე, მთვარე ვერძშია
კარგი დღეა ნებისმიერი საქმის დასაწყებად; ფინანსური საკითხების მოსაგვარებლად; ვაჭრობისთვის. არ იკამათოთ, გადადეთ სასამართლო საქმეები. კარგ დღეა შემოქმედებითი და სამეცნიერო საქმეებისთვის. სწავლისთვის და გამოცდების ჩასაბარებლად. უფროსთან შეხვედრა სიკეთეს არ მოგიტანთ. კარგი დღეა საქმიანობის, სამსახურის შესაცვლელად. თამამად გაემგზავრეთ სამოგზაუროდ, მივლინებაში. სხვა დღისთვის გადადეთ ნიშნობა და ქორწინება. შეამცირეთ ალკოჰოლისა და სასმლის დოზა. მოერიდეთ ყოველგვარ ოპერაციასა და პროცედურას: თვალებზე, პირის ღრუში, ყურებზე; აგრეთვე დიდხანს კითხვასა და ტელევიზორის ყურებას.
ყველაფრის თავი და თავი ამ საქმეში საქართველოს კონსტიტუციაა. ვის მოუვიდა აზრად რომ ამ შექმნილ გარემოებას არ ქონოდა კონსტიტუციური მოწესრიგება? ვის თავში მოხდა ამის გააზრება? ვინაც ეს გააკეთა ის კაცი არის დმნაშავე ერისა და ქვეყნის წინაშე. საქმედია გაურკვიე ეს საქართველოს. შექმნილ გარემოებაში საქართველოს კონსტიტუციაში არ არის არც ერთი ჩანაწერი რომელიმე ინსტიტუტისა საქმის გარკვევაზე. ამ შემთხვევაში არ არსებობს უფლებამოსილება საქმის გამრკვევი ინსტიტუტისა. ანუ საქართველოს პრეზიდენტს არა აქვს არცერთი უფლებამოსილება ამ შემთხვევაში, ანუ ქვეყანაში არ არსებობს სამართლებრივი მექანიზმი შექმნილ გარემოებაში ქვეყნის უსაფრთხოებისა და პოლიტიკური კრიზისის მოწესრიგებისა. რომელ ინტელექტზეა საუბარი? ადამიანებს სამართლის ასებათ მიაჩნიათ თავი და გაგება არა აქვთ ჩვეულებით სამართალზე და კომფლიქტების მოწესრიგების მედიაციაზე, ანუ საქართველოს მოქალაქის სახიერებაზე>>>>>>>>>>>ეს უბედურებაა ამ ქვეყნისა. საქმედია მაჩვენეთ ერთი მუხლი, ჩანაწერი საქართველოს კონსტიტუციაში ამ გარემოების სამართლებრივი მოწესრიგებისა.