ლევან ზურაბაშვილს, რომელიც წერეთლის გამზირზე მიკროსაფინანსო ორგანიზაციას თავს დაესხა და მძევლები აიყვანა, აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა. აღნიშნული გადაწყვეტილება თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე ნატო ხუჯაძემ მიიღო.
"მოთხოვნები გაგრძელდება, მაგრამ არა ამ ფორმით",- ამის შესახებ ლევან ზურაბაშვილმა სასამართლო პროცესზე განაცხადა.
"თქვენ ყველაფერზე იძახით შესაძლოას, რეალურად კი ამ პრობლემების გამო, ნახევარი საქართველო დაღუპულია, ვიღაცამ ხმა თუ არ ამოიღო, იღუპება საქართველო. რამდენმა მოიკლა თავი, რამდენი ოჯახი გამწარდა, ხალხს სახე ჩამოსტირის. ახლა მექნება საშუალება, ვთქვა ყველაფერი. შეიძლება ბევრი არ თამაშობდეს, მაგრამ მომავალი თაობა იღუპება, ეს თქვენ გულამდე არ მიდის? გავისტუმრე ჩემი ვალები, აღარ ვთამაშობ, მაგრამ ამ თამაშმა ცხოვრება, წლები მომპარა. ჩემთვის მთავარია, რომ კანონები შეიცვალოს და ერი გადარჩეს. არანაირი პარტიის წევრი არ ვარ, ვერ ვიტან პოლიტიკოსებს.
ოჯახი არ არსებობს, რომ წამალი არ სჭირდებოდეს, საქართველო კი არ ვითარდება, უკან-უკან მიდის. ჩვენ ცოდოები არ ვართ? ვიღაცას მეტი შემოსავალი აქვს, ვიღაცას ნაკლები, ხალხიც არ მივიდა არჩევნებზე", - განაცხადა ზურაბაშვილმა.
ისევ შენ ხარ დამნაშავე შენი ცხოვრება ასე რომ წაიყვანე. არა მჯერა რომ შენ ამას იმიტომ აკეთებ ჩემზე და სხვებზე ზრუნავდე. ისეთი შთაბეჭდილება მრჩება ვიღაცა გიბიძგებთ ამ მოქმედებისკენ, თან არჩევნების წინა დღეს,ასევე იყო ზუგდიდშიც. რასაც შენ აჟღერებ მაგ მოთხოვნებს ხალხიც და ზოგიერთი პოლიტიკოსებიც აჟღერებენ,შენს ნათქვამში ახალი არაფერი იყო. ბოლომდე არ არის გაშირული შენი ბანკში შეღწევის მოტივი. არსებობს პროტესტის გამოხატის უამრავი მეთოდები და რაღა ეს დანაშაულებრივი მეთოდი აირჩიე? გაზეთი.ჟურნალისტები,ტელევიზიები,ქუჩაში პროტესტი,პლაკატები და მრავალი ვისთვისაც შეგეძლო მიგემართა და გაგეკეთებინა.
სამაგიეროდ ზედა ეშელონია მდიდარი და მაძღარი. ასე იყო მიშას დროს, ასეა ახლაც. ამ კაცს გვერდით უნდა დადგომა.მისი მოთხოვნები,ცუდი შედარებაა,მაგრამ კორონასავით უნდა გავრცელდეს!