შსს მიკროსაფინანსოზე თავდამსხმელის დაკავებისა და მძევლების გათავისუფლების კადრებს ავრცელებს
"ამბობს, არ მინდა, ჩემმა 12 წლის შვილმა გაიაროს იგივე გზა, რაც მეო" - ადვოკატის თქმით, თავდამსხმელს ხელყუმბარის ფორმის სანთებელა ეჭირა და ფულს არ ითხოვდა
15:47 / 21-11-2020
"ლევანი აზარტულმა თამაშებმა დაღუპა... ბინის დაკარგვა ძალიან განიცადა, მერე მეუღლეს გაშორდა" - რას ამბობს დაკავებული ზურაბიშვილის ახლობელი?
თავდამსხმელი მიკროსაფინანსო ორგანიზაციაში ნიღბის გარეშე შეიჭრა. შესაბამისად, მისი იდენტიფიცირება ადვილად მოხდა. ის ლევან ზურაბაშვილია, რომლის მეზობელი ambebi.ge-ს უყვება:
“ლევანი 31 წლის ბიჭია, ჩვეულებრივი ტიპი. ორხევის დასახლებაში, მუხაძის ქუჩაზე ცხოვრობს, დედასთან ერთად. დედა ქართულის მასწავლებელი იყო, მამა ცოტა ხნის წინ გარდაეცვალა. ლევანი ხელოსანი, მშრომელი ბიჭია, ქარხნებში მუშაობდა, ხან "პრარაბად" იყო მშენებლობებზე. აზარტულ თამაშებს თამაშობდა, დიდი თანხა წააგო და დედამისს ბინა გააყიდინა. ის ცოლს გაცილებულია, მცირეწლოვანი შვილი ჰყავს. ბინა რომ დაკარგეს, მერე იმავე კორპუსის ეზოში, საგარაჟე ადგილას სახლი აიშენა და დედასთან ერთად ცხოვრობდა. ცოტა ნერვიული და გიჟმაჟი ბიჭია, თორემ არც კრიმინალი და არც ცუდი ადამიანი. ახლა ეტყობა, რომ ნასვამია, შემეცოდა, საწყალი. რომ გამოფხიზლდება, ვიცი, ძალიან ინანებს, თავში ხელს შემოირტყამს, ეს რა ვქენიო და შეიძლება თვითონვე ჩაბარდეს. ისე, ბავშვობიდან ცოტა უცნაური იყო... ორხევში დაიბადა და გაიზარდა. რომ ვთქვა, ძალიან უჭირდა, ასეც არ იყო, ბორჯომშიც აქვთ სახლი. ფულის გამო ლევანი ამას არ გააკეთებდა. დედა პოლიციამ წაიყვანა. საცოდავი დედამისი, მის მეტი ქვეყანაზე არავინ ჰყავს”.
P.S. სტატიის გამოქვეყნებიდან მოკლე ხანში, ცნობილი გახდა, რომ ყველა მძევალი გათავისუფლებულია, თავდამსხმელი კი დაკავებული.
მკითხველის კომენტარები / 160 /
ნაცსექტას პარლამენტში შესვლა არ უნდა და ეს ბიჭი შეუშვან, საკანონმდებლო ცვლილებებს ითხოვს. და არაფერს თავისთვის.