"პომპეოს ვიზიტის პარალელურად, ათასობით ადამიანმა თბილისში ცოცხალი ჯაჭვი მოაწყო" - უცხოური მედია საქართველოში პომპეოს ვიზიტზე
სააგენტო Reuters-ი აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის, მაიკ პომპეოს საქართველოში ვიზიტს ეხმიანება და წერს, რომ პომპეომ თბილისში პოლიტიკოსებთან და ეკლესიის წინამძღვართან შეხვედრები გამართა, ქალაქის ქუჩებში კი ბოლო დროს ჩატარებული საპარლამენტო არჩევნებით უკმაყოფილო ათასობით მოქალაქე გამოვიდა.
სააგენტოს ინფორმაციით, მაიკ პომპეომ შეხვედრები გამართა პრეზიდენტ სალომე ზურაბაშვილთან, პრემიერ-მინისტრ გიორგი გახარიასთან, მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარ ილია II-სთან და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან. მაიკ პომპეომ გიორგი გახარიასთან შეხვედრაზე საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ისაუბრა და ქვეყანას მხარდაჭერა აღუთქვა.
"პომპეომ საქართველოს პრემიერ-მინისტრს განუცხადა, რომ ის აღიარებს ”ტკივილსა და სირთულეს, რომელიც უკავშირდება რუსეთის მიერ ოკუპაციას.“ პომპეომ აღნიშნა, რომ შეერთებულ შტატებს სურს, განაგრძოს საქართველოს მხარდაჭერა ინსტიტუტების მშენებლობის კუთხით, რათა უზრუნველყოფილი იყოს „თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნები და ყველაფერი, რაც დისკუსიისა და დემოკრატიითაა მიღწეული,“- აღნიშნულია Reuters-ის ინფორმაციაში.
სააგენტო წერს, რომ ათასობით ადამიანმა ქალაქის ცენტრში ცოცხალი ჯაჭვი მოაწყო.
ამ ხალხს ჯაჭვი კაი ხნის უკან მოაბა მიშკამ!
სექტა მაინც სექტაა
იმ ხალხისგან რომლებიც საზღვარზე ტრუსიკს იხდის და უკანალს აჩვენებს. უკეთეს რას უნდა ელოდე?