დასავლეთ საქართველოში ტემპერატურა 30 გრადუსამდე მოიმატებს - უახლოესი დღეების ამინდის პროგნოზი
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 5 ოქტომბერს, საქართველოში გრილი და დროგამოშვებით წვიმიანი ამინდია მოსალოდნელი.
მათი ინფორმაციით, 6-8 ოქტომბერს დასავლეთ საქართველოში დათბება და უმეტესად უნალექო ამინდი იქნება, ჰაერის ტემპერატურა კი +25, +30 გრადუსამდე მოიმატებს.
რაც შეეხება აღმოსავლეთ საქართველოს, სააგენტოს ცნობით, აღმოსავლეთ საქართველოში 5-7 ოქტომბერს მოსალოდნელია მცირე ნალექი და ნისლი. მაღალმთიან ზონაში ღამის საათებში შესაძლოა თოვლჭყაპიც იყოს. ჰაერის ტემპერატურა ბარში +15, +20 გრადუსის ფარგლებში იქნება, ხოლო 8 ოქტომბერს უმეტესად უნალექო ამინდია მოსალოდნელი.
„თბილისში 5-6 ოქტომბერს შესაძლებელია მცირე წვიმა და ნისლი, 7-8 ოქტომბერს კი, უნალექო ამინდი იქნება. ჰაერის ტემპერატურა +18, +20 გრადუსი დაფიქსირდება“,-აღნიშნულია გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
"მომზადებულია მთავრობის დადგენილება, რომელიც რამდენიმე დღეში შევა ძალაში" - გამყრელიძე ბოლო დღეების ეპიდვითარებას აჯამებს
"ჩემი პირადი რეკომენდაციაა, რომ თამაში ჩატარდეს მაყურებლის გარეშე", - ამირან გამყრელიძე საქართველო-ბელარუსის საფეხბურთო მატჩზე
"საქართველო გრიპის საწინააღმდეგო 250 000 ვაქცინას შეიძენს" - რას ამბობს ჯანდაცვის მინისტრი აცრების დაწყებასა და კორონავირუსით ინფიცირებულ პაციენტებზე