"ჩვენამდე მოვიდა ცუდი ინფორმაცია, 200-ლარიანი დახმარების მისაღებად რეგისტრაციაზე ფასიან მომსახურებას სთავაზობენ" - ჯანდაცვის სამინისტრო
ჯანდაცვის სამინისტრო, რიგი ფიზიკური პირებისა და გარკვეული პოლიტიკური პარტიების მხრიდან, სახელმწიფოს მიერ განხორციელებულ 0-17 წლის ჩათვლით ბავშვებისთვის 200 ლარიანი სახელმწიფო დახმარების პროგრამის, საკუთარი ინტერესებისთვის გამოყენების ფაქტზე საუბრობს.
როგორც ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილის თამარ ბარკალაიას განცხადებაშია ნათქვამი, გარკვეული პირები მოქალაქეებს ონლაინ რეგისტრაციაზე ფასიან მომსახურებას სთავაზობენ, რასაც რეაგირება მოჰყვება.
"ჩვენამდე მოვიდა ძალიან ცუდი ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ არსებობენ ფიზიკური პირები, რომლებიც მოქალაქეებს ონლაინ რეგისტრაციაზე ფასიან მომსახურებას სთავაზობენ. მინდა გავაფრთხილო თითოეული მათგანი, რომ ეს არის კრიმინალი და შესაბამისი რეაგირება მოხდება ჩვენამდე მოსულ ყველა ასეთ ფაქტზე. ეს არის უფასო მომსახურება, რომელსაც ბავშვიანი ოჯახები მიიღებენ მთავრობისგან,“ - განაცხადა საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილემ თამარ ბარკალაიამ.
ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილე ასევე ერთ-ერთ პოლიტიკურ ორგანიზაციას სახელმწიფო პროგრამის საკუთარი პარტიული ინტერესებისთვის გამოყენებაში ადანაშაულებს.
„ჩვენამდე მოვიდა ინფორმაცია, რომ გარკვეული პოლიტიკური პარტიები ცდილობენ ამ პროცესის პოლიტიზებას, ეს არის სახელმწიფოს მიერ ბავშვიანი ოჯახებისთვის შეთავაზებული დახმარება და ნამდვილად არ გვაქვს სურვილი, რომ ამ პროცესის პოლიტიზირება მოახდინოს ნებისმიერმა ძალამ“, - აღნიშნავს ბარკალაია.
შეგახსენებთ, რომ იმ შემთხვევაში, თუ მოქალაქე ელექტრონულ პორტალზე რეგისტრაციის გავლას ვერ ახერხებს, არ აქვს წვდომა ინტერნეტთან ან კომპიუტერთან, მას შეუძლია მიმართოს სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტოს ნებისმიერ ტერიტორიულ ერთეულს, ადგილობრივ თვითმმართველობებს, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს იუსტიციის სახლებს და საზოგადოებრივ ცენტრებს, ან „ლიბერთი ბანკის“ ფილიალებს. მათთვის დახმარების გაწევა სრულიად უფასოდ მოხდება.
სახლებში აკაკუნებენ, მერიის სეზინფექციის სამსახურიდან ვართ, ფული დაყაჭეთ თორემ დაჯარიმდებითო, ეს არ არის კრიმინალი, არავინ დასჯილა და მომსახურებაში რომ ფული აიღოს ეგ კრიმინალია? მასე გრინ ქარდის მომსახურებაც კრიმინალი ყოფილა, სტაიანჩიკი რომ გეკაჩავება და მანქანის დაზიანებით გემუქრება, მაგ კრიმინალს ვერ ხედავთ? სახელმწიფო პარკინგი რომ გადაკეტილი აქვთ და მითვისებული, ვერც მაგას?
SILENSIO
ადამიანს რომ ორი წინადადების დაწერაში მიეხმარო ისიც ბავშვების ინტერესიდან გამომდინარე ფული უნდა მოსთხოვო?ასეთი ზნედაცემულები გავხდით ქართველები?!!!ასეთი სულითვაჭრები უნდა ამოძირკვო გენოფონდიდან!!!
24 აგვისტომდე საქართველოს ზოგიერთ რაიონში ძლიერი წვიმაა მოსალოდნელი - უახლოესი დღეების პროგნოზი
რა რეგულაციების დაცვით შეძლებენ სკოლის ბუფეტები მუშაობას?
როგორი იქნება თემქის ტყე-პარკი, რომლის მოწყობისთვის ტენდერი გამოცხადდა - რა თანხის დახარჯვას გეგმავს მერია?