"ერთის ინფიცირების წყარო უცნობია" - მარინა ეზუგბაია კორონავირუსის ახალ შემთხვევებზე
ინფექციური საავადმყოფოს სამედიცინო დირექტორის, მარინა ეზუგბაიას განცხადებით, კორონავირუსით ინფიცირების 5 ახალი შემთხვევიდან ერთის ინფიცირების წყარო უცნობია.
რაც შეეხება 4 შემთხვევას, როგორც მან ჟურნალისტებთან განმარტა, 3 სატვირთო ავტომანქანის მძღოლი, 1 კი საკარანტინო სივრციდანაა.
„დაგვემატა კვლავ 5 ახალი დადასტურებული შემთხვევა, გამოჯანმრთელებული მხოლოდ 2-ია. ამ ეტაპზე კოვიდცენტრებშია 112 პაციენტი. 5 ახალი შემთხვევიდან 3 არის სატვირთო ავტომანქანის მძღოლი, 1 არის საკარანტინო სივრციდან, დადასტურებულ შემთხვევასთან კონტაქტი, 1 შემთხვევის ეპიდემიოლოგიური კვლევა კი გრძელდება ინფექციის წყაროს დადგენის მიზნით”, - განაცხადა ეზუგბაიამ.
მისივე თქმით, ინფექციურში მკურნალობას 23 პაციენტი აგრძელებს, მათგან 2 ახალია. ეზუგბაიას განმარტებით, მათი მდგომარება საშუალო და საშუალოზე მსუბუქია და არც ერთთან დაავადების პროგრესირება არ შეინიშნება.
რას იწვევს პირბადის ხანგრძლივი ტარება და რა არის ანოსმია - ექიმის რეკომენდაციები და სიმპტომები, რომლებიც არ უნდა გამოგეპაროთ
"ჩემს გამზრდელ ოჯახს არასდროს ვყვარებივარ... ვუწყვეტ ყველანაირ დახმარებას, მათთვის ცისნამი მკვდარია!" - რას ედავება ქართველი ბარონესა დედასა და ბიძას