"მაისის თოვლი ვარდების ნაცვლად..." - ფოტო სვანეთიდან
სვანეთში თოვლი მოვიდა. ადგილზე გადაღებულ დღევანდელ ფოტოს სოციალურ ქსელში მესტიის მუნიციპალიტეტის მერიის თანამშრომელი ბაქარ ნიჟარაძე ავრცელებს.
"მაისის თოვლი ვარდების ნაცვლად..." - წერს ფოტოს კომენტირებისას ნიჟარაძე.
საქართველოში არამდგრადი ამინდები 11 მაისამდე შენარჩუნდება. ქვეყანაში მოსალოდნელია დროგამოშვებით წვიმა ელჭექით, ზოგან ძლიერი, შესაძლებელია სეტყვა, ძლიერი ქარი, ზღვაზე 3-4 ბალიანი ღელვა.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა შესაძლებელია საქართველოს მდინარეებზე წყლის დონეების მნიშვნელოვანი მატება და ზოგან წყალმოვარდნები გამოიწვიოს.
ქვეყნის მთიან ზონებში შესაძლებელია ზვავების ფორმირება და მეწყრულ - ღვარცოფული პროცესების ჩასახვა - გააქტიურება აღინიშნოს.
"ვერ ამოძრავებს კიდურებს, ვერ ყლაპავს..." - ახალგაზრდა ქალს, რომელმაც ქუთაისში ნაადრევად იმშობიარა, საზოგადოების დახმარება სჭირდება
"ვიყავი უსიმპტომო... 3 დღეში ვირუსი ჩემგან გადაედო 6 თანამშრომელს, ჩემს შვილს და დედამთილს" - რას წერს ექთანი, რომელმავ 30-დღიანი ბრძოლის შემდეგ კორონავირუსი დაამარცხა