LIVE: არჩილ თალაკვაძე "360 გრადუსში"
➤ ეთერშია თოქ-შოუ "360 გრადუსი" - არჩილ თალაკვაძის პოზიცია;
გადაცემის სტუმარი: პარლამენტის თავმჯდომარე არჩილ თალაკვაძე
რაში გვჭირდება მაჟორიტარი ? შეითავსოს პროპორციულით გასულმა 78-მა დეპუტატმა , საიდანღაც ხომაა წარმოშობთ ,დედულეთისა შეითავსოს, გუბერნატორები გააუქმეთ ,უკანონოა, კანონიერ კონსტიტუციურია სენატი ,თან რომ უზენაესი სასამართლოა და თან ყველა რეგიონს ,მხარეს წარმოადგენს ,ავტონომიასაც !
8 წელზე მეტი ან ორზე მეტად სიცოცხლეში ვერავინ ვერ უნდა გახდეს დეპუტატი და მთავრობის წევრი. სტაჟში დეპუტატობის და მთავრობის წევრობის ჯამი უნდა ჩაითვალოს. პარტიანაცვალი პირი ახალი პარტიის საარჩევნო სიაში 8 წელი ვერ უნდა შევიდეს. სახელნავცალი და სხვასთან გაერთიანებული, ან გამოყოფილი პარტია 8 წელი ვერ უნდა იღებდეს არჩევნებში მონაწილეობას. საარჩევნო ბლოკებისათვის ბარიერი10-12 %, პარტიისათვის კი 3-5 % უნდა იყოს! პარლამენტი ორ პალატიანი უნდა იყოს და მისი სენატი უზენაესი სასამართლო , სხვა მოსამართლე კი ვადით არჩევითი ! იმ კანონების,მათ შორის ძირითადების, ან ნორმატიული სხვა აქტების პროექტის შემმუშავებელი და მიმღები, ასევე მათი აღმასრულებელი პირები, რომელთაც მოყვათ უარყოფითი პოლიტიკური და ეკონომიკური შედეგი, რეფერენდუმის გადაწყვეტილებით სოლიდარულად უნდა აგებდნენ პასუხს სამშობლოს ღალატის მუხლით.
"კარასინთან შეხვედრაზე 2019 წლის მოვლენები ნახსენები საერთოდ არ ყოფილა, ეს რუსეთის მხარის ინტერპრეტაციაა" - აბაშიძე
"ბიუჯეტიდან მიღებული ფულით არჩევნებზე ნამყოფ ადამიანებს შორის "ტესლას" მანქანების გათამაშებას ვგეგმავდით" - "გირჩის" განცხადება