ჩინეთიდან თურქეთში გადაყვანილი საქართველოს მოქალაქეების ანალიზის პასუხები ცნობილია - თურქეთის ელჩის კომენტარი
ჩინეთიდან თურქეთში გადაყვანილ საქართველოს მოქალაქეებს ახალი კორონავირუსი არ დაუდგინდათ, - ამის შესახებ თურქეთის ელჩმა საქართველოში, ფატმა სერენ იაზგანმა ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე განმარტებით, ისინი ექიმების მეთვალყურეიბის ქვეშ კვლავ რჩებიან.
„რამდენადაც ჩემთვის ცნობილია, თვითმფრინავში საქართველოს, აზერბაიჯანისა და ალბანეთის მოქალაქეები იყვნენ. ისინი თვითმფრინავმა ჩინეთიდან თურქეთში ჩამოიყვანა და ახლა კარანტინში არიან. ამჟამინდელი მონაცემებით, არცერთ მათგანს კორონავირუსი არ დაუდგინდა. ისინი კვლავაც არიან ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ“, - განაცხადა ელჩმა.
ცნობისთვის, საქართველოს მოქალაქეები თურქული თვითმფრინავით ანკარაში ორი დღის წინ ჩაფრინდნენ, სადაც ისინი ერთ-ერთ კლინიკაში მოათავსეს.
კარგით რა?!
თურქეთმა გაცილებით სწრაფად დაადგინა ანალიზი, გერმანიამ ვერა.
მადონა
თურქეთს თავისი ტესტები აქვს საქართველომ გააგზავნა და რიგსაც ელოდება ტესტები ყველა ყვეყანას არ აქვს რაარის ამაში გაუგებარი
ინფექციურში ჩინეთიდან ჩამოსული 29 წლის მამაკაცი შეიყვანეს - მას აეროპორტში ტემპერატურა დაუფიქსირდა
პარლამენტი კანონპროექტის განხილვას იწყებს, რომელიც მართვის მოწმობის ასაღები გამოცდის რეალურ მოძრაობაში გადატანას ითვალისწინებს