თურქეთი ჩინეთიდან საქართველოს 7 მოქალაქის ევაკუაციასაც განახორციელებს
საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, რომ უხანიდან საქართველოს მოქალაქეების ევაკუაციის საკითხზე თურქეთთან აქტიური მუშაობა მიმდინარეობს.
„გიდასტურებთ, რომ თურქებთან მიმდინარეობს აქტიური მუშაობა ჩვენი მოქალაქეების ევაკუაციის საკითხზე და იმედს ვიტოვებთ, რომ აღნიშნული რეისით მოხდება მათი წამოყვანა უხანის პროვინციიდან“, - აცხადებენ საგარეო უწყებაში.
დამატებით დეტალებზე ამ ეტაპზე უწყებაში არ საუბრობენ.
თურქული მედიის ინფორმაციით, თურქეთი ჩინეთიდან თავის მოქალაქეებთან ერთად საქართველოს მოქალაქეების ევაკუაციასაც განახორციელებს. როგორც ცნობილია, ამ დროისთვის ქალაქ უხანში საქართველოს 7 მოქალაქე იმყოფება. თურქეთი ასევე განახორციელებს აზერბაიჯანის 7 და ალბანეთის ერთი მოქალაქის ევაკუაციას.
მედიის ცნობით, თურქული სატვირთო თვითმფრინავი ქვეყანას დღეს დატოვებს. თვითმფრინავში წარმოდგენილი იქნებიან ექიმებიც, რომლებიც ინფექციური დაავადებების მიმართულებით მუშაობენ.
ლილი
რა ვიცი, თურქებს კი აგინებთ სულ..
ბიძიებო, დეიდებო დამეხმარეთ, ეს არის კოლექტიური - საქართველო!!!
ახალი სამანქანო ხიდი, გზაგამყოფი კუნძულები, ვაკის პარკის რეაბილიტაცია - რა პროექტები განხორციელდება თბილისში 2020 წლიდან