"სიკვდილზე ბევრად ძლიერი გოგო..." - როგორ იხსენებენ მეგობრები ჟურნალისტ ანი მამულაშვილს, რომელიც სიმსივნემ იმსხვერპლა
სიმსივნესთან 6-წლიანი ბრძოლის შემდეგ, ტელეწამყვანი და ჟურნალისტი ანი მამულაშვილი გარდაიცვალა. უმძიმესი დიაგნოზის მიუხედავად, ორი მცირეწლოვანი შვილის დედას, არასდროს დაუკარგავს იმედი, რომ ვერაგ დაავადებას ვერ დაამარცხებდა... თუმცა, სამწუხაროდ, ეს ვერ შეძლო...
ანი მამულაშვილი სხვადასხვა დროს მუშაობდა "რუსთავი 2"-ში, ტელეკომპანია "იმედში", საიდანაც 2007 წელს დარბევის შემდეგ წამოვიდა. შემდეგ კი ტელეკომპანია GDS-ზე გადაინაცვლა და დილის გადაცემა, ასევე მეგაპროექტი "ერთი ერთში" მიჰყავდა.
ანი მამულაშვილს ორი შვილი - 14 წლის გოგონა და 4 წლის ბიჭუნა დარჩა...
"არასოდეს ყოფილა ისეთი დღე, როცა მიფიქრია: მორჩა, მე მოვკვდები. რა თქმა უნდა, მე მოვკვდები, ყველანი გარდავიცვლებით, მაგრამ ეს იქნება ძალიან დიდი ხნის შემდეგ... ვიცი, რომ ამ ბრძოლას მე მოვიგებ” - ამბობდა ანა მამულაშვილი ნახევარი წლის წინ "ახალი კვირისთვის" მიცემულ ინტერვიუში.
33 წლის ანი 2013 წლიდან ებრძოდა მელანომას დიაგნოზს. ახალგაზრდა დედას ფეხზე ხალი მელანომაში გადაეზარდა და ოპერაცია ჩაუტარდა, რომელმაც კარგად ჩაიარა და მეტასტაზი არსად წასულა. 2015 წლამდე ანი ექიმების კონტროლზე იყო. ამ წელს დაორსულდა და სრულიად ჯანმრთელი ბიჭი გააჩინა. ამის შემდეგ ფილტვში ექიმებმა მეტასტაზი იპოვეს, რის შემდეგაც დაავადებამ მუტაცია განიცადა.
როგორც ანი ინტერვიუში ყვებოდა, მკურნალობის შედეგად მეტასტაზები ალაგდა, თუმცა ახალი კერები გაჩნდა და თავში 25-მდე მეტასტაზი ჰქონდა ახალგაზრდა ქალს...
გარდაცვლილ კოლეგას და მეგობარს "ფეისბუქში" მეგობრები იხსენებენ:
"არასოდეს ყოფილა ისეთი დღე როცა მე მიფიქრია: მორჩა, მე მოვკვდები.” რა ბევრად უფრო ძლიერი იყო მის ვერაგ დაავადებაზე. და საერთოდ სიკვდილზე ბევრად ძლიერი გოგო..." - წერს ჟურნალისტი ვიკა ბუკია.