თიკა ჯამბურია - "ჩემი სტუმრები რუსეთიდან ტაქსის მძღოლს აეროპორტის ტრასაზე დაუტოვებია...  უკულტუროები ვართ"
მომღერალი თიკა ჯამბურია რუსი ტურისტების საქართველოში ჩამოსვლასთან დაკავშირებით ბოლო პერიოდში ატეხილ აჟიოტაჟს სოციალურ ქსელში ეხმაურება და კონკრეტულ ისტორიას ყვება, როდესაც ქართველმა ტაქსის მძღოლმა რუსი წყვილი "აეროპორტის ტრასაზე დატოვა".
"ყველა ერთ ხმად ვაღიარებთ, რომ რუსეთი ოკუპანტია, პუტინი და რუსული პოლიტიკა მტერი ... მაგრამ მინდა დაგისვათ ერთი კითხვა ... რა დააშავეს რუსეთის მოქალაქეებმა, რომლებიც ჩამოდიან ჩვენთან და არიან ძალიან კეთილ განწყობილები??? მოგეხსენებათ რომ ამ ბოლო დროს ხშირი შეხება მაქვს რუს ტურისტებთან იქიდან გამომდინარე რომ მაქვს guest house სადაც ძირითადად ტურისტების 80% რუსები გახლდათ... მოკლედ გუშინ გავაცილე ჩემი ბოლო სტუმრები რუსეთიდან, არაჩვეულებრივი ხალხი უზომოდ შეყვარებულები ჩვენს ქვეყანაზე და ხალხზე, მოკლედ ეს ძალიან მაგარი წყვილი რუსეთიდან რომლბმაც 1 კვირაში იმაზე კარგად შეისწავლეს და დაათვალიერეს ჩვენი ქვეყანა ვიდრე ჩვენ ვიცით ...
ხოდა მოკლედ რატო გიყვებით ამ ყველაფერს... ტაქსით წასულან აეროპორტში და მძღოლს აეროპორტის ტრასაზე ჩამოუსვია და უთქვამს რომ რუსეთი ოკუპანტია და შუა ტრასაზე დაუტოვებია. არ ვიცი რომელია სწორი ის, რომ ჩვენ უზრდელი და უკულტუროები ვართ თუ ის, რომ ესე უნდა შევაზიზღოთ ჩვენი ქვეყამა ჩვენს "მტრებს", რომლებიც ძალიან ძალიან დიდი სიმპტიებით იყვნენ განწყობილები პატარა საქართველოს მიმართ??? არც მე არ ვგიჟდები რუსებზე დაბადებიდანვე მიდევს ის კოდი რომ რუსეთი მტერია, მაგრამ გამაჩნია შეგნება და მგონია რომ თითოეული ჩვენგანი ვართ საქართველოს სახე და როგორც ჩვენ მოვიქცევით ისეთი სახელი გვექნება.... ისე ეს ჩვენ შორის დარჩეს და ძლივს ვიღაცია მიმართ ზიზღის გამოხატვის შანსი მოგვეცა და ერთმანეთის ჭამის გარდა სხვას შეგვიძლია ტალახი ვესროლოთ და ამას როგორ გავმაზავთ ერი" - წერს თიკა ჯამბურია "ფეისბუქზე".