მელაძე საქართველოს მოქალაქეობის მოთხოვნას ადასტურებს - "მსურს, ორ ქვეყანას შორის საზღვარი ჩემთვის წავშალო"
მომღერალმა ვალერი მელაძემ დაადასტურა, რომ საქართველოს მოქალაქეობაზე განაცხადი შეიტანა.
„მე ამ ფაქტს არ ვმალავ. თუმცა, ეს რუსეთის მოქალაქეობაზე უარის თქმას არ ნიშნავს. ჩემი ქმედებები რუსეთისა და საქართველოს კანონებს არ ეწინააღმდეგება“, - განუცხადა მელაძემ რადიოსადგურ „გოვორიტ მოსკვას”.
მომღერალმა განმარტა, რომ საქართველოში დაიბადა და გაიზარდა იმ დროს, როდესაც ამ ქვეყნებს შორის საზღვრები არ არსებობდა.
„თუმცა შემდეგ ეს საზღვრები გაჩნდა. ახლა კი მე მსურს, სულ მცირე ჩემთვის ეს საზღვრები კვლავ წავშალო. დარწმუნებული ვარ, რომ კიდევ ერთი მოქალაქეობის მიღებით მორალურ ზიანს არავის მივაყენებ“, - განაცხადა მელაძემ.
შეგახსენებთ, რომ მანამდე გავრცელებული ინფორმაციით, ბათუმში დაბადებულ მომღერალს საქართველოს მოქალაქეობის მიღება სურს და შესაბამისი თხოვნით მან იუსტიციის სამინისტროსაც მიმართა.
ვალერი მელაძე მეექვსე შვილს ელოდება - 41 წლის ალბინა ჯანაბაევა ორსულადაა
"ყველა ამბობს, რომ მედიკოს ვგავარ... შვილებიდან დედას ყველაზე მეტად მამაჩემი  - თემური ჰგავს" " - როგორ დაიმსგავსა მედეა ჩახავამ პირველი შვილიშვილი პროფესიაშიც
ჯენიფერ ლოპესი და ალექს როდრიგესი დაშორდნენ - რა გახდა წყვილის განშორების მიზეზი და რატომ აქვეყნებს ჯეი ლო ყოფილი ქმრის ფოტოს