"მემუქრება, შენი სისხლით უნდა მოვრწყა სადარბაზოო" - მაგდა პაპიძის და და დედა მოკლული ომარ ქაფიაშვილის ოჯახის წევრებს დაუპირისპირდნენ
ქმარ-შვილის მკვლელობაში ბრალდებული მაგდა პაპიძის პროცესის დაწყებამდე სასამართლოს ფოიეში დაპირისპირება მოხდა. ბრალდებულ მაგდა პაპიძის და, ლანა პაპიძე და დედა ლია შამუგია ომარ ქაფიაშვილის ოჯახის წევრებს დაუპირისპირდნენ.
დაპირისპირება მაშინ დაიწყო, როდესაც მხარეები სხდომათა დარბაზში შედიოდნენ. ბრალდებულის დედასა და ომარ ქაფიაშვილის ახლობელს შორის მცირე ფიზიკური დაპირისპირებაც მოხდა.
კიდევ ერთი დაპირისპირება ლანა პაპიძესა და ქაფიაშვილის ახლობელს შორის მოხდა. ლანა პაპიძემ მას "მკვლელი" უწოდა და აღნიშნა, რომ გარდაცლილი ომარ ქაფიაშვილის ძმა მალხაზ ქაფიაშვილი მას მოკვლით ემუქრება: "მახო მემუქრება, შენი სისხლით უნდა მოვრწა სადარბაზოო".
დაპირისპირება მას შემდეგ განიმუხტა, რაც მანდატურებმა ომარ ქაფიაშვილის ოჯახის წევრები სხდომათა დარბაზში შეიყვანეს.
დღევანდელ პროცესზე სახელმწიფო ბრალდებას 9 მოწმე ჰყავს წარმოდგენილი, მათ შორის გარდაცვლილი ომარ ქაფიაშვილის ძმა, მალხაზ ქაფიაშვილი და ბრალდებულ მაგდა პაპიძის და, ლანა პაპიძე. სახელმწიფო ბრალდების მიერ უკვე დაიკითხა გარდაცვლილი ომარ ქაფიაშვილისა და მაგდა პაპიძის მეზობლები და ახლობლები, ასევე ომარ ქაფიაშვილის დედა დარეჯან მინდიკაური და ოთარ ბერძენიშვილი, რომელიც პროკურატურის ერთ-ერთი მთავარი მოწმე იყო.
გამოძიების ვერსიით, ოთარ ბერძენიშვილთან ურთიერთობის გაგრძელების მიზნით მაგდა პაპიძემ მეუღლე და მცირეწლოვანი შვილი მოკლა. ომარ და თორნიკე ქაფიაშვილები 2015 წლის 19 დეკემბერს გარდაცვლილები იპოვეს. სამართალდამცველებმა მეუღლისა და შვილის მკვლელობის ბრალდებით მაგდა პაპიძე 20 დეკემბერს დააკავეს.