"საქართველო არასდროს განვითარდება, მას მომავალი არ აქვს" - დეფი
"საქართველო არასდროს განვითარდება", - ამის შესახებ "ფეისბუქის" პირად გვერდზე პოეტი დეფი წერს.
"საქართველო არასდროს განვითარდება, ის დეგრადაციას კიდევ უფრო დიდი ტემპით გააგრძელებს, სანამ ივანიშვილი ღრმად დარწმუნებული იქნება, რომ მოვლენილი გურუა, სანამ პრეზიდენტს მოუწოდებს შენობის დასატოვებლად, სანამ თავის ე.წ. წესებს სახელმწიფო თამაშის წესებად წარმოაჩენს, სანამ ამბობს, რომ საქართველო გაჭირვებული ქვეყანაა, სანამ ის პასუხისგების გარეშე განზემდგარი, ნიშნავს ან ხსნის მინისტრებს და ეს ქვეყანაში უკვე დიდი ხანია ნორმაა. ივანიშვილი, თავის კოალიცია "ქართული ოცნება"-სთან ერთად, არის ქვეყნის დაკნინებისა და ყველანაირი საცოდაობის სათავე. ასეთი ყოფით, საქართველოს არა თუ ის მომავალი არ აქვს, რომელსაც პროგრესული საზოგადოება ინატრებდა, არამედ საერთოდ მომავალი არ აქვს, როგორც დამოუკიდებელ ევროპულ სახელმწიფოს", - წერს დეფი.
"საქართველო არასდროს განვითარდება, ის დეგრადაციას კიდევ უფრო დიდი ტემპით გააგრძელებს, სანამ ივანიშვილი ღრმად დარწმუნებული იქნება, რომ მოვლენილი გურუა, სანამ პრეზიდენტს მოუწოდებს შენობის დასატოვებლად, სანამ თავის ე.წ. წესებს სახელმწიფო თამაშის წესებად წარმოაჩენს, სანამ ამბობს, რომ საქართველო გაჭირვებული ქვეყანაა, სანამ ის პასუხისგების გარეშე განზემდგარი, ნიშნავს ან ხსნის მინისტრებს და ეს ქვეყანაში უკვე დიდი ხანია ნორმაა. ივანიშვილი, თავის კოალიცია „ქართული ოცნება“-სთან ერთად, არის ქვეყნის დაკნინებისა და ყველანაირი საცოდაობის სათავე. ასეთი ყოფით, საქართველოს არა თუ ის მომავალი არ აქვს, რომელსაც პროგრესული საზოგადოება ინატრებდა, არამედ საერთოდ მომავალი არ აქვს, როგორც დამოუკიდებელ ევროპულ სახელმწიფოს", - წერს დეფი.