დაჩი დარჩია მკვლელობის შემდეგ საზოგადოება მორიგმა ტრაგედიამ შეძრა, - ვაკეში, აბაშიძის ქუჩაზე 25 წლის ლაშა მახარაძე ცეცხლსასროლი იარაღიდან ორჯერ გასროლით მოკლეს.
Ambebi.ge გთავაზობთ გამოხმაურებებს Facebook-დან, რომლებიც ნათლად გამოხატავს საზოგადოების უკიდურეს აღშფოთებას გახშირებული მკვლელობების მიმართ.
Facebook/ მანჩო გურგენიძე:
"შეშლილი ვარ ხალხოოოოოოოოოოო!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! აბსოლუტური შეშლილი!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! კიდევ ერთი მკვლელობა შუა ვაკეში!!!!!!!!!!!!! შარშან რომ დედამ ერთად შვილი, შვილიშვილი და რძალი დაკრძალა, მეორე შვილიც ჩაუცხრილეს!!!!!!!!!!!!!!!! ოჯახის ბოლო წევრიიიიიიიიიიიიიიიი!!!!!!!!!!! სად არის პოლიცია, სად არის სახელმწიფო, სააააააააააად!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! გადახოცეს ერთმანეთი!!!!!!!!!!!!!!!!! ვაიმე, ვკვდები მგონი ხალხოოოოოოო..."
Facebook/ მაკა მახარაძე:
"მტკივა, სული მტკივა... ახალგაზრდებო გონს მოდით, ამისთანა ვერაგები რატომ ხდებით, რა სიბოროტე გაქვთ ამდენი ნანახი, რომ იარაღს ხელში იღებ და ადამიანის მკვლელობაზე მიდიხარ. მან ხომ ზუსტად იცოდა არაადამიანმა ვისთვის ჰქონდა გამიზნული ტყვია, ნუთუ სისხლი არ უდუღს ძარღვებში? თენგოს ძმა, ნინას ბიძა და მარიამის უსაყვარლესი მაზლი, ??? ნუთუ ეს საკმარისი არ იყო მისთვის? კაცობა ვის დაუმტკიცა ამ საქციელით მაგ არაკაცმა? ლაშას დედა ყავს ცოცხალი, (თუ ამას სიცოცხლე ქვია) უბედური დედა რომლის ცოდვაც არ ამოასუნთქებს შენს ოჯახს, შენ მოდგმაას, და პირველ რიგში შენს სულს. ნაძირალა და არაკაცი ხარ დედას მეორე შვილი და საბოლოო იმედი მოუკალი."
Facebook/ გიორგი ზურაბიშვილი:
"საიდან ამხელა ბოღმა და სიძულვილი?! როდემდე??? მაინცდამაინც ცოცხებში და ტერორში უნდა ვიყოთ, რომ ერთმანეთი არ დავხოცოთ?
მერე კიდე პოსტები და ადამიანები, რომლებსაც პოლიტიკური შეხედულებების გამო, ეს ყველაფერი გულის სიღრმეში უხარიათ... გული მერევა თქვენზე!!! მკვლელი უფრო გამოსწორდება ვიდრე თქვენ, თქვე ღორისშვილებო!"