ჭიაბერაშვილის პრემია 8 თვეში - 42 480 ლარი, სერგეენკოს პრემია წელიწადსა და 8 თვეში - 3 540 ლარი
"ნაციონალური მოძრაობის" ერთ-ერთი ლიდერი, ზურაბ ჭიაბერაშვილი, რომელიც ჯანდაცვის მინისტრი 2012 წელს 8 თვის განმავლობაში იყო, ჯანდაცვის სამინისტროს დღევანდელ პოლიტიკას ხშირად აკრიტიკებს. "გურია ნიუსი" დაინტერესდა, თუ როგორი იყო პრემიებზე გაწეული ხარჯები ზურაბ ჭიაბერაშვილის დროს და როგორია აღნიშნული ხარჯები დავით სერგეენკოს დროს.
ზურაბ ჭიაბერაშვილს მინისტრობის 8 თვიდან პრემია 7 თვის განმავლობაში აქვს აღებული. ყველაზე დიდი, ხელფასზე 3-ჯერ მეტი თანხა ჭიაბერაშვილმა აგვისტოს თვეში აიღო. პრემია მას მხოლოდ ოქტომბრის თვეში არ აქვს აღებული, რაც დიდი ალბათობით ხელისუფლების ცვლილებას და სამინისტროებში ახალი კადრების დანიშვნას უკავშირდება. საბოლოო ჯამში, 8 თვიანი მინისტრობით ჭიაბერაშვილმა 42 480 ლარი გამოიმუშავა.
რაც შეეხება დავით სერგეენკოს, მას წელიწადსა და რვა თვის განმავლობაში მხოლოდ ერთხელ აქვს აღებული პრემია 2012 წლის დეკემბრის თვეში, 3 540 ლარის ოდენობით. მას შემდეგ მინისტრს პრემიის სახით არანაირი თანხა არ აუღია.