მეკარე უგონოდ დაეცა, მინდორზე უმოძრაოდ იწვა - უმძიმესი შემთხვევა ნიდერლანდების ჩემპიონატში: როგორია დაშავებული ფეხბურთელის მდგომარეობა (ვიდეო)
ნიდერლანდების საფეხბურთო ჩემპიონატში მატჩი "ვაალვიკსა" და "აიაქსს" შორის ურთულესი გამოდგდა. "ვაალვიკის" მეკარემ, ეტიენ ვასენმა უმძიმესი ტრავმა მიიღო. ის უგონოდ დაეცა მინდორზე.
შემთხვევა მატჩის 84-ე წუთზე მოხდა - მას შემდეგ რაც "აიაქსის“ ფორვარდი ბრაიან ბრობი მეკარეს შეეჯახა,
სპორტსმენები გაფითრებულები ითხოვდნენ დახმარებას, ცრემლები სცვიოდათ, როცა ვასენი უმოძრაოდ იწვა ბალახზე.
მოგვიანებით, კლუბმა ოფიციალური განცხადება გამოაქვეყნა მეკარის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ, სადაც ნათქვამი იყო, რომ საკაცით გაყვანის დროს ფეხბურთელი გონს მოვიდა.
"ის ახლა გონზეა და შემდგომი გამოკვლევებისთვის საავადმყოფოში იმყოფება. უკიდურესად შოკირებულები ვართ მომხდარით. ეტიენს ჯანმრთელობას ვუსურვებთ და ვიმედოვნებთ, რომ მალე კვლავ ჩვენს გვერდით იქნება“, - ნათქვამია კლუბის განცხადებაში.
მომხდარზე კომენტარი გააკეთა კლუბის დირექტორმაც.
"როდესაც ის მოედნიდან გაჰყავდათ, ექიმების პირველადი ღონისძიებების შედეგად უკვე გონზე იყო, თუმცა არ იცოდა სად იყო“, - აცხადებს პრეზიდენტი.
• ნახეთ ვიდეო:
ღმერთო მშვიდობით გადაარჩინე! ჯანმრთელობას ვუსურვებ და უამრავ წარმატებას!
ღმერთო,რა ცოდოა:(( მშვიდობით იყოს!