საპარლამენტო უმრავლესობა ე.წ. აგენტების შესახებ კანონპროექტს ჩასაგდებად პლენარულ სხდომაზე დღეს გაიტანს
პარლამენტში10 მარტს, ბიუროს სხდომაა ჩაინიშნული, რის შემდეგაც პლენარული სხდომა გაიმართება. ბიუროს სხდომა 11:45 საათზე გაიმართება, რის შემდეგაც 12:00 საათზე პლენარული სხდომა ჩატარდება.
დღის წესრგიში იქნება მხოლოდ ერთი საკითხი, კერძოდ, ე.წ. აგენტების შესახებ პროექტის მეორე მოსმენა, რომელსაც როგორც "ქართულ ოცნებაში" დღეს ითქვა, კენჭისყრაზე ჩააგდებენ.
შეგახსენებთ, რომ საპარლამენტო უმრავლესობამ ე.წ. აგენტების შესახებ კანონპროექტების გაწვევის გადაწყვეტილება მასშტაბური საზოგადოებრივი პროტესტის შემდეგ მიიღო. აღნიშნული პროექტების საპროტესტოდ პარლამენტთან მესამე დღეა საპროტესტო აქციები იმართება, მათ შორის 7-8 მარტს, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დემონსტრანტების დასაშლელად წყლის ჭავლი, ცრემლსადენი გაზი და ე.წ. წიწაკის სპრეი გამოიყენა.
მკითხველის კომენტარები / 37 /
2024 წლამდე მოთმენა აღარ გამოვა უნდა დაინიშნოს ვადამდელი არჩევნები და ერთხელ და სამუდამოდ დამკვიდრდეს პატიოსანი არჩევნების ჩატარების ტრადიცია. ამის მექანიზმები ნამდვილად შეიძლება რომ მოიძებნოს.
თენგო
ოცნება დაირქვა სახელი?გახარიას პარტიის ინიცირებული კანონი რატომ არ განიხილეთ?ესეც კიდევ ერთი ლუსტრაციაა თქვენი.ეგ 78 ი ვე მოღალატე ხართ და გასამართლდებით.იმ თქვენს "ბრძენს"კი კადაფის დღე ფლის