თურქეთს გალიფ ოზთურქის ქსტრადირება სურს - რას ამბობს ელჩი ბიზნესმენის დაკავებაზე?
თურქეთის ელჩი საქართველოში, ფატმა ჯერენ იაზგანი აცხადებს, რომ საქართველოში დაკავებული გალიფ ოზთურქი საქართველოს მოქალაქეა და საქართველოს კანონმდებლობას ექვემდებარება.
"ის საქართველოს მოქალაქეა და ვიტყოდი, რომ ქართველი ბიზნესმენი. ის გაასამართლეს და მისთვის სასჯელის მისჯის პროცესი 2018 წელს დასრულდა. ჩვენ ვითხოვდით მის ექსტრადირებას და ჯერ კიდევ ველით ამას. ის საქართველოს მოქალაქეა და ექვემდებარება საქართველოს კანონმდებლობას, თუმცა ჩვენ მისი ექსტრადირება გვსურს" - აღნიშნა ელჩმა.
ცნობისთვის, ბათუმის საქალაქო სასამართლოში, ბიზნესმენ გალიფ ოზთურქის პატიმრობა შეუფარდა.
გამოძიება, გალიფ ოზთურქს „სისხლის სამართლის კოდექსის” 260-ე მუხლის მეორე ნაწილით ედავება, რაც დიდი ოდენობით ნარკოტიკული ნივთიერების შეძენა- შენახვას გულისხმობს. აღნიშნული მუხლის მიხედვით, დაკავებულ გალიფ ოზთურქს 8-დან 20 წლამდე პატიმრობა ემუქრება.
ჩემი ღრმა პტივისცემა ქ-ნ ფატმა ჯერენ იაზგანს! ესაა ევროკავშირი წინაშე არსებული გამოწვევის უტყუარი შეფასება და იმედი იმისა, რომ ღურქეთი დღეს კონსტრუქციულ სახელმწიფოს წარმოადგენს და მსოფლიო ტურბულენტობაში შენს გვერდით სახელმწიფო გონიერებას და კეილდამოკიდებულებას შესაძლებელია დაეყრდნოს ერი და ქვეყანა, ხოლო დანარჩენი ეს ქართველთა უნარების საქმეა. გიხაროდეთ! ამის შემდგომ რას ბუდინობს ან პროვოკაციობს საქპოლიტიკანობა არ მაინტერესებს.
„საქართველოში თურქეთის ელჩმა, ფატმა ჯერენ იაზგანმა თურქეთ-საქართველოს ბიზნეს ფორუმზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
ჩვენი მთავარი მიზანი გახლავთ სხვა მეზობლების მოზიდვა და პატარა კავშირის შექმნა იმ ქვეყნებისა, რომელთაც სურთ გახდნენ ევროკავშირის ნაწილი. ვთვლი, რომ საქართველო ნამდვილად არის ევროპული ქვეყანა, ისევე, როგორც თურქეთი. მჯერა, რომ ჩვენ [თურქეთი და საქართველო] დავიმსახურეთ ვიყოთ ევროკავშირის წევრები, მაგრამ ამ მოლოდინში საჭიროა ჩვენს ქვეყნებში განვავითაროთ ეს მოდელი და დავიწყოთ მისი განხორციელება. ეს პროცესი უკვე დავიწყეთ კიდეც ჩვენ ქვეყნებს შორის საზღვრების მოხსნით. ჩვენს მოქალაქეებს შეუძლიათ პასპორტისა და ვიზის გარეშე გადასვლა, ასევე გვაქვს თავისუფალი ვაჭრობა. ჩვენთვის მთავარია, რომ ერთმანეთს მეტი კეთილდღეობა მოვუტანოთ“, - განაცხადა ფატმა ჯერენ იაზგანმა.“
მანია
ეგ სადაა წამსვლელი, ჩაყრის და გამოვა და გააგრზელებს 11 არალეგარულად რომ აუშენებია შენობა გეტოს რომნ გავს იმას კიდევ 3 მაგდენს მიუმატებს, დაიწერენ? გა,ოვა ისე ფულს ჩყრის