ისრაელმა საქართველო "წითელი" ქვეყნების ჯგუფიდან "ნარინჯისფერ" ქვეყნებში გადაიყვანა
ისრაელის მთავრობამ საქართველო „წითელი" ქვეყნების ჯგუფიდან „ნარინჯისფერ" ქვეყნებში გადაიყვანა. ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოში ისრაელის საელჩო ავრცელებს. როგორც საელჩოში განმარტავენ, ისრაელელ ტურისტებს კვლავ შეეძლიათ საქართველოში სტუმრობა, ხოლო დაბრუნებისას ისინი დაექვემდებარებიან თვითიზოლაციას (ან კარანტინს).
„მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ გუშინ ისრაელის მთავრობამ საქართველო „წითელი" ქვეყნების ჯგუფიდან „ნარინჯისფერ" ქვეყნებში გადაიყვანა. რაც იმას ნიშნავს, რომ ისრაელელ ტურისტებს კვლავ შეუძლიათ ამ ულამაზეს ქვეყანაში სტუმრობა, ხოლო დაბრუნებისას ისინი დაექვემდებარებიან თვითიზოლაციას (ან კარანტინს). აღნიშნული გადაწყვეტილება, საქართველოს ახალ კატეგორიაში გადაყვანის თაობაზე, ძალაში შედის 1 სექტემბრიდან“, - ნათქვამია საელჩოს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
მკითხველის კომენტარები / 10 /
პარადოქსია!
პანდემიური მდგომარეობა საქართველოში უფრო გაუარესდა მას შემდეგ,რაც წითელ ზონად გამოგვაცხადეს და ეხლა,რაღაცა ჩაწყობით ანდა დაინტერესებით, ხდება სტატუსის შეცვლა! რა ვქნათ ეხლა გაგვიხარდეს ქართველებს ესეთი დათვური სამსახური? რაღაც დიდ თაღლითობასთან გვაქვს საქმე.თუმცა რა გასაკვირია ამათ ხელში.
რა დაინახეს ნეტა ასეთი.