მტკიცებულებები ადასტურებს, რომ კოვიდ 19-ის გამომწვევმა ვირუსმა ჩინეთის კვლევითი დაწესებულებიდან გაჟონა, - Reuters-ის ინფორმაციით, ამის შესახებ ამერიკელი "რესპუბლიკელი“ კონგრესმენების მიერ გავრცელებულ ანგარიშშია აღნიშნული.
დოკუმენტის თანახმად, არსებობს "უამრავი მტკიცებულება“, რომ უხანის ვირუსოლოგიის ინსტიტუტის მეცნიერები მუშაობდნენ კორონავირუსების მოდიფიცირებაზე.
"ახლა გვჯერა, რომ დროა, სრულად გამოვრიცხოთ ცხოველების ბაზარი, როგორც წყარო. ასევე მიგვაჩნია, რომ მტკიცებულებათა სიჭარბე ადასტურებს, რომ ვირუსმა უხანის ვირუსოლოგიის ინსტიტუტიდან გაჟონა და რომ ეს მოხდა 2019 წლის 12 სექტემბრამდე,“ - აღნიშნულია ანგარიშში, რომელიც წარმომადგენელთა პალატის "რესპუბლიკელმა“ წევრმა მაიკლ მაკკოლიმ წარადგინა.
ანგარიშის ავტორი კონგრესმენები კოვიდ 19-ის წარმოშობის შესახებ ორპარტიული გამოძიების ჩატარების ინიციატივით გამოდიან.
შეგახსენებთ, ჩინეთი უარყოფს ზოგიერთი ექსპერტის მოსაზრებას გენეტიკურად მოდიფიცირებული კორონავირუსის უხანის ლაბორატორიიდან გაჟონვის შესახებ. პეკინი ასევ უარყოფს ბრალდებებს ვირუსის გაჟონვის ფაქტის დამალვასთან დაკავშირებით.
გასაკვირი არ არის, რადგან ცხოველური წარმოშობის ვირუსი გაცილებით კონტროლირებადია, ეჩვევა ადამიანის ორგანიზმს და ძალა ეცლება, ვაქცინა გააქრობდა 1 წელში ...კორონა 19 კი უამრავ მუტაციას განიცდის, რომ ადამიანი კიდევ და კიდევ დააზიანოს, ვაქცინაც არ შველის , იცვლება ყოველ დღე, რომ ორგანიზმში ადვილად შეაღწიოს და მაქსიმალურად დააზიანოს!
ეს იდიოტი ზოგიერთი ხალხიც ხელს უწყობს, არ იცავს წესებს , ვისაც ვირუსის არ ჯერა!
ჯერ კიდევ ერთი წლის წინ დადო ოქსფორდის საინფორმაციო სააგენტომ კოსმოსიდან აღბეჭდილი მასალა,სადაც ჩანდა,რომ 2019 წლის აგვისტოში უხანის საავადმყოფოებში 5-6ჯერ მეტი ავტომობილი მიდიოდა,ვიდრე სხვა წლებში!