"ჩვენ ვიყავით კრიტიკულები და ხშირად ვაკეთებდით ამას - ახლა როგორც ჩანს, პროგრესი მცირდება და საქართველოს მთავრობა აშკარად არღვევს შეთანხმებებს" - ადამ კინზინგერი
ამერიკელი, რესპუბლიკელი კონგრესმენი ადამ კინზინგერი საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებას სოციალურ ქსელში ეხმაურება.
საუბარია პრემიერის განცხადებაზე, რომლის თანახმადაც ირაკლი ღარიბაშვილი ამბობს, რომ არასდროს სმენია, „ნაციონალური მოძრაობის“ პერიოდში სასამართლო სისტემის კრიტიკა ევროპისა და აშშ-ისგან.
„ეს სრულიად მცარი ინფორმაციაა. ჩვენ ვიყავით კრიტიკულები და ხშირად ვაკეთებდით ამას. ახლა, როგორც ჩანს, პროგრესი მცირდება და საქართველოს მთავრობა აშკარად არღვევს შეთანხმებებს”, - დაწერა კინზინგერმა „ტვიტერზე“.
დავით აღმაშენებელი
გვახსოვს ერაყში,მათ ლიდერს,კომბლების გამოთლა და სხვენში დაწყობა,რომ დააბრალეთ,ჩვენ საწინააღმდეგოდ უნდა,რომ გამოიყენოსო,მერე ბევრი ეძებეთ კომბლები,მაგრამ ვერ მიაგენით,იმიტომ,რომ რაც არ იყო რას მიაგნებდით,თუმცა შორს გაიხედეთ,განჭვრიტეთ,ხომ შეიძლება მომავალში დაამზადოს კომბლებიო და იმ ბრალდებით,რომ მას შეიძლება მომავალში კომბლები დაემზადებინა ჩამოახრჩეთ,დალაგებული ქვეყანა კი აირია და მუდმივი ქაოსი დამყარდა.
არ გვინდა თქვენო ბრწყინვალებავ ჩვენც იგივე ბედი გვეწიოს,ჩვენი ხელისუფლება ბაჯაღლო არაა,მაგრამ ცუდისთვის არ გვემეტება,თქვენც თავს ნუ შეიწუხებთ მაინცა და მაინც ჩვენზე ზრუნვით.
რეალურად
სააკაშვილის სასამართლოს სასამართლოსაც ვერ დაარქმევდი ეს იყო მისი პროკურატურის ფილიალი 99.99% გამამტყუნებელი განაჩენით!