"არ არის გამორიცხული, ადგილი ჰქონოდა ინფექციური პროცესის აღმავალ გავრცელებას" - რას ამბობს დამოუკიდებელი ექსპერტი ლექსო ლაშქარავას გარდაცვალების შესახებ
"რაც შეეხება თავის ტვინის ნივთიერებას, თავის ტვინში არანაირი მასიური, ტლანქი სისხლჩაქცევა, რასაც შეეძლო გამოეწვია სიკვდილი, ამ ეტაპზე გვამის გამოკვლევის დროს, ვერ იქნა ნანახი, - ამის შესახებ დამოუკიდებელმა ექსპერტმა, ალექსანდრე გეჯაძემ ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა.
როგორც გეჯაძე აღნიშნავს, არ არის გამორიცხული, რომ ადგილი ჰქონოდა ინფექციური პროცესის აღმავალ გავრცელებას.
"რაც შეეხება თავის ტვინის ნივთიერებას, თავის ტვინში არანაირი მასიური, ტლანქი სისხლჩაქცევა, რასაც შეეძლო გამოეწვია სიკვდილი, ამ ეტაპზე, გვამის გამოკვლევის დროს, ვერ იქნა ნანახი.
იყო გარკვეული საეჭვო უბნები თავის ტვინის ნივთიერებაში. არ არის გამორიცხული, რომ ადგილი ჰქონოდა ინფექციური პროცესის აღმავალ გავრცელებას. ამას კატეგორიულად ჯერ ვერ ვამბობ, რამეთუ მას 8 რიცხვში კომპიუტერული ტომოგრაფიით კვლავ აღენიშნებოდა სისხლი, ჰაერი იმ ლოკაციაში, სადაც ჰქონდა მოტეხილობა. ეს მიუთითებს მასზედ, რომ გაწოვა დროის ამ მცირე მონაკვეთში, რაც საავადმყოფოში იწვა, ვერ მოხდებოდა.
მეორე მხარეს, აღებულ იქნა კანზე არსებული ორი უბანი, რომელიც მიუთითებდა წინასწარ, არაკატეგორიულ ფორმატში გარკვეული ინექციის კვალზე“, – განაცხადა ალექსანდრე გეჯაძემ.
ხო
არაფერს არ ცვლის ექსპერტიზის დასკვნა. ვიდეო მტკიცებულებები არსებობს როგორც ცემდა ამ კაცს ათობოთ ადამიანი. სახის ძვლები ჩაუმტვრიეს, ისე რო სამედიცინო ჩარევის მერეც მორფინით უყუჩებდნენ. ფაქტიურად სასიკვდილოდ გაწირეს, მოკვლა უნდოდათ, ამიტომ კანონის მთელი სიმკაცრიდთ უნდა აგოს პასუხი ყველამ ვინც ცემდა და ხელისუფლების იმ ნაწილმაც ვინც ის ვერ დაიცვა.
საავადყოფოში ჰყადათ, ოპერაცია გაუკეთეს და ინექციის გარეშე ვინ გაუკეთებდა ოპერაციას. მოკლედ ესენი ვინ არიან, ყველა სიტუაციიდან როგორ გველებივით მიძვრებიან!
"შემომთავაზეს ნებისმიერ ქვეყანაში გაქცევა, მაგრამ უარი ვთქვი" - დავით კუტალაძე
"მე არ ვარ მოძალადე, მე ვარ ქართველი ვაჟკაცი" - ხმაური დავით კუტალაძის პროცესზე, ჟურნალისტებმა ის სხდომათა დარბაზიდან შეძახილების ფონზე გააცილეს