„ნამახვანჰესის“ მოწინააღმდეგეები "გუმათჰესის" მიმდებარე ტერიტორიიდან ქუთაისისკენ მანქანებით მსვლელობას მართავენ.
აქციის მონაწილეები უწყვეტი სიგნალებით მოქალაქეებს აქციაზე გასვლისკენ მოუწოდებენ. აქციის მონაწილეები ხეობაში შესვლის უფლებას და ჰესის მშენებლობის შეჩერებას ითხოვენ.
როგორც ადგილზე შეკრებილები აცხადებენ, ავტომობილებით მივლენ ქუთაისის ცენტრალურ მოედანზე, რის შემდეგაც კვლავ "გუმათჰესთან" იმ ტერიტორიაზე დაბრუნდებიან, სადაც კარვებია გაშლილი.
ამასთან, აქციის მონაწილეთა ნაწილი „გუმათჰესის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე რჩება. ისინი საპროტესტო აქციას აგრძელებენ.
ადგილზე კვლავ მობილიზებულია საპატრულო პოლიცია.
რატო ეს ხალხი გაუᲗვიცნობიერებელი და ასეᲗი აგრესიული ვერ ვხვდები.ვისი ნაკვეᲗიც ხდება ჰესის მᲨენებლობის არეალᲨი ,ხომ Თუ ცატას იხდიან იმაზე ილაპარაკეᲗ დაგაკმაყოფილონ ,როგოც დᲦევანდელ ცხოვრებას ეკუᲗვნის 21 საუკუნეა.
არ აᲨენება და ასეᲗი აქციები სარისკოა,რადგან აუცილებელია ჰიდროენერგეტიკის განვიᲗარება ტარიფიც რომ გაᲫვირდა ენერგიის დეფიციტმა გამოიწვია.ᲓᲦეს დᲦეობიᲗ დაახლოებიᲗ700-1000 მგვტს ვყიდულობᲗ 1 კვატსᲗსს 9-10 ცენტაᲗ ან უფრო Ძვირად.
ასე დᲦეს ენერგიის დეფიციტია და უნდა ᲐᲨენდეს ჰესები განვიᲗარდეს.
ვინც ამ აქციას უდგას საᲗავეᲨი Ძაან Შემცდარია..არ იცის ენერგეტიკის ფასი და რამდენად მᲜიᲨვნელოვანია ჰიდრო რესურსების აᲗვისება