რუსუდან კერვალიშვილი პენიტენციურ დაწესებულებას 31 მარტს დატოვებს
"ცენტრ პოინტის" ერთ-ერთი დამფუძნებელი რუსუდან კერვალიშვილი პენიტენციურ დაწესებულებას 31 მარტს დატოვებს. მას აღნიშნულ დროს სასჯელი სრულად ექნება მოხდილი.
ცნობისთვის, რუსუდან კერვალიშვილი "ცენტრ პოინტის" კიდევ ერთ დამფუძნებელთან და ხელმძღვანელთან, მაია რჩეულიშვილთან ერთად დამნაშავედ არის ცნობილი თაღლითობისა და მენაშენეთა კუთვნილი თანხების მითვისებაში.
სასამართლოს გადაწყვეტილებით, ორივე მათგანს 4-4 წლით თავისუფლების აღკვეთა აქვთ შეფარდებული. საქმე რამდენიმე ობიექტს, მათ შორის სააკაძის მოედანზე, კრწანისის და წყნეთის ობიექტებს ეხება.
არადა ამ მენაშენეთა მიერ გადახდილი ფულის დიდი ნაწილი ვინც მიითვისა ყველამ კარგად ვიცით მაგრამ ხელშეუხებელია.
ვაი-მეეეე
მილიონი დაუმთავრებელი შენობაა ქალაქში, ფაქტიურად 20 წელი თითქოს მშენებლობაა არადა რას დავამსგავსეთ ქალაქი :-(((( ეს ვინმეს მოეკითხება???? რამდენი მერი, მთავარი არქიტერორი, მშენებელი გამოვიცვალეთ და რა გჭირთ, ესე გეზიზღებათ თქვენი ქალაქი?! :-(((((
"კვლავ მტკიცებით ფორმაში ხდება პოლიციის თანამშრომელთა დადანაშაულება და დისკრედიტაცია" - შსს მედიაში გასულ ინფორმაციაზე განცხადებას ავრცელებს
პოლიციელებმა მოქალაქის შესახებ ინფორმაცია უკანონოდ მოიძიეს და ოპოზიციონერ პოლიტიკოსს გადასცეს - რა განცხადებას ავრცელებს შსს?
თავდასხმა "ლიბერთი ბანკის" ფილიალზე - დაკავებულია 20 წლის ბიჭი, რომელმაც იარაღის მუქარით მოლარე-ოპერატორებს ფული მოსთხოვა