ბათუმში, ფიტნეს-ცენტრთან, რომელიც ზურაბ ჯაფარიძემ საცხოვრებელ სახლად იქირავა, ხმაურია - შენობაში სამართალდამცველები იმყოფებიან
ბათუმში, "რეფორმერი ფიტნესში", რომელიც "გირჩის“ ლიდერმა, ზურაბ ჯაფარიძემ საცხოვრებელ სახლად იქირავა, პოლიცია იმყოფება.
ფიტნესცენტრის მიმდებარე ტერიტორიაზე ხმაურია, სხვადასხვა პოლიტიკური პარტიის წარმომადგენლები აღნიშნულ ფაქტს აპროტესტებენ. ფიტნეს ცენტრთან შეკრებილები აცხადებენ, რომ ვარჯიში დანაშაული არ არის.
ამასთან, “გირჩის” ერთ-ერთი წევრის განცხადებით, აღნიშნული ფიტნეს ცენტრი კერძო საკუთრებაა და პოლიციას შესვლის უფლება არ ჰქონდა.
"ვიცოდით, რომ ზურა ჯაფარიძემ იქირავა და დაპატიჟა ადამიანები. ეს არის კერძო საკუთრება, რომელშიც შესვლის უფლება პოლიციას არ აქვს. პარადოქსულ ვითარებას ვიღებთ, როდესაც ამხელა სპეცოპერაციაა ფიტნეს კლუბთან“ , - განაცხადა გირჩის წარმომადგენელმა.
ცნობისთვის, შრომის ინსპექციამ აკრძალული ეკონომიკური საქმიანობის ფაქტზე ობიექტი - ბათუმში შპს "ონლაინ მეჯიქ" ე.წ. "რეფორმერი ფიტნესი" და რესტორანი შპს "დიანა" - ე.წ. "კიდობანი" დააჯარიმა, 2 309 ობიექტს კი საქმიანობა შეუჩერა. მათივე ცნობით, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს შრომის პირობების ინსპექტირების დეპარტამენტმა ქვეყნის მასშტაბით, იმ დაწესებულებების შემოწმება განახორციელა, რომლებიც საქართველოს მთავრობის 2020 წლის 23 მაისის N322 დადგენილებით აკრძალულ საქმიანობას ახორციელებდნენ.ა
429
ადამიანს, რომელიც სახალხოდ აბოლებს პლანს, მოჰყავს მარიხუანა და არღვევს კანონს, არაფერი ესაქმება პარლანენტში. თან სხვების სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას უქმნის საფრთხეს.
ოპოზიციონერები არიან ქვეყნის და ხალხის მტრები,რომლებიც ჩვენს იმიჯს უკან სწევენ.მათ ხალხის მდგომარეობა სულ არ აინტერესებთ,ისინი ფიქრობენ მარტო თავიანთ თავზე.
რუსთავის საკრებულოს წევრის დაჭრის ფაქტზე ერთი პირი დააკავეს - "დაკავებულია მისი მეზობელი"
შსს-მ სოფელ რიონში ძმების მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა - "თავის ნათესავ ძმებს სანადირო თოფიდან გასროლით  ჭრილობები მიაყენა და მიიმალა"
"რამდენიმე დღის წინ უგინებია და დღეს მოკლა ორივე" - რა გახდა სოფელ რიონში ორი ძმის მკვლელობის მიზეზი და რა დეტალებზე საუბრობენ სოფელში მცხოვრებნი