რეგიონები, სადაც ინფიცირებისა და გარდაცვალების ყველაზე მეტი შემთხვევები დაფიქსირდა - რა ინფორმაციას ავრცელებს მთავრობა?
უწყებათაშორის საკოორდინაციო საბჭოსთან არსებული ოპერაციული შტაბის უფროსის ალექსანდრე ხოჯევანიშვილის ინფორმაციით, დღეს გამოვლენილი 2 859 შემთხვევიდან, 1 197 შემთხვევა თბილისში დაფიქსირდა. როგორც მან მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა აჭარაში გამოვლენილია ინფიცირების 620 შემთხვევა, ხოლო იმერეთში 438.
"დღეს გამოვლენილი 2 859 შემთხვევიდან, დედაქალაქისა და რეგიონების მიხედვით მაჩვენებლები გამოიყურება შემდეგი სახით: თბილისში გამოვლენილია 1 197 შემთხვევა, აჭარაში - 620, იმერეთში - 438, ქვემო ქართლში - 109, შიდა ქართლში - 62, გურიაში - 63, სამეგრელო - ზემო სვანეთში - 138, კახეთში - 94, მცხეთა-მთიანეთში - 38, სამცხე-ჯავახეთში - 72, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში - 28”,-განაცხადა ხოჯევანიშვილმა.
რაც შეეხება გარდაცვლილებს, ალექსანდრე ხოჯევანიშვილის ინფორმაციით, ბოლო 24 საათში გარდაცვლილი 18 პირიდან 7 თბილისში მკურნალობდა.
„სამწუხაროდ, ბოლო 24 საათში გარდაიცვალა 18 ადამიანი, მათ შორის თბილისში - 7 ადამიანი, აჭარაში - 4, იმერეთში - 4, ქვემო ქართლში - 2, ხოლო მცხეთა-მთიანეთში - 1 ადამიანი. 2020 წლის 26 თებერვლიდან დღემდე სულ გვაქვს 441 გარდაცვალების შემთხვევა“,-განაცხადა ხოჯევანიშვილმა.
მისივე ინფორმაციით, ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე 345 პირია.
ოლიმპიური სისწრაფით
სამმილიონიანი ქვეყანა დავეწიოთ და გავუსწროთ მილიარდნახევრიან ჩინეთს !!!!!
კახეთში ხუმრობთ?მალავთ?იქიდან სხვა ხმები მოდის.
"დღეში 5-6 ლიტრ წყალს ვსვამ და ეგრევე უკეთ ვხდები... ბუშტებს ვბერავთ" - რას ჰყვება რუსკა ქარქაშაძე, რომელიც ოჯახთან ერთად კორონავირუსს ებრძვის
"იმედი ნამდვილად არსებობს" - რას ყვება გერმანიაში მოღვაწე ქართველი ექიმი კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინაზე, რომელმაც ჯერჯერობით ყველა გამოცდას გაუძლო
"გუშინ ვინ აღარ მირეკავდა, მწერდა, - ექიმთან ვიზიტი არ დაგავიწყდესო" - ვინ არის მამაკაცი, რომლის, რევმატოლოგთან ვიზიტის დაგეგმვის აუდიოჩანაწერი ინტერნეტში ვირუსულად გავრცელდა