MoneyTO აქცია ახალი კლიენტებისთვის: უფასო ფულადი გზავნილები საქართველოში
ფულადი გზავნილების ბრიტანული სერვისი MoneyTo აცხადებს აქციას, მათთვის ვისაც სურს საქართველოში ფულადი გზავნილის გადარიცხა. 2020 წლის ბოლომდე ახალ კლიენტს საქართველოში შეუძლია სრულიად უფასოდ ორი გადარიცხვა განახორციელოს. აქცია მოქმედებს ევროპის ქვეყნებსა და გაერთიანებულ სამეფოში.
აქართველოში ფულადი გზავნილების თითქმის ნახევარი ევროპის ქვეყნებიდან ხორციელდება. ხუთეულში შედის: იტალია, საბერძნეთი, გერმანია, ესპანეთი და საფრანგეთი. საქართველოს ეროვნული ბანკის მონაცემებით, 2020 წლის აგვისტოში ირლანდიიდან ფულადი გზავნილები თითქმის 90% -ით, 62% -ით გაიზარდა გერმანიიდან, 41-ით % შვედეთიდან, 40% საბერძნეთიდან, 37% დიდი ბრიტანეთიდან, 35% იტალიიდან.
ქართული დიასპორა ტრადიციულად ინარჩუნებს მჭიდრო კავშირებს სამშობლოსთან, რაც ხელს უწყობს გადარიცხვების მოთხოვნის ზრდას. ჩვენ გვინდა მომხმარებელს შევთავაზოთ ფულის გაგზავნის უფრო ეფექტური გზა. თუ დიდი ბრიტანეთიდან საქართველოში სხვა სერვისების საშუალებით გაგზავნით 300 ფუნტს, ადრესატი მიიღებს დაახლოებით 1208 ლარს ხელზე. MoneyTO– ს გფულადი გზავნილების გამოყენების შემთხვევაში კი ეს თანხა 1266 ლარამდე გაიზრდება. სარგებელი კი 58 ლარია ”, - აღნიშნა MoneyTO– ს დირექტორმა გალინა სელიცკამ.
ფულის გადარიცხვა საქართველოში შესა ძლებელია ჩვენი ვებ გვერდიდან www.moneyto.co.uk ან შეგეძლიათ მობილური აპლიკაციის მეშვეობით. როის სერვისი ხელმისაწვდომია ქართულ ენაზე.
საქართველოში ფულადი გზვანილის მიმღებს თანხის განაღდება შეუძლია ევროში, აშშ დოლარში ან ლარში Unistream– ის საერთაშორისო ფულადი გზავნილების პარტნიორ ბანკებში: თიბისი ბანკი, საქართველოს ბანკი, კრედო ბანკი, ლიბერთი ბანკი, ტერაბანკი, ბანკი ქართუ და ა.შ. ადრესატის შერჩევით - 745 ოფისში, საქართველოს 85 ქალაქში, მათ შორის თბილისში, ბათუმში, ზუგდიდში, ქუთაისში, რუსთავში, სენაკში, გორში, ფოთში, სამტრედიაში, თელავში, ბორჯომში.