თერჯოლაში 11 წლის ბავშვის თვითმკვლელობამდე მიყვანის ბრალდებით დაკავებულ მამას პატიმრობა შეეფარდა - ბრალდებულის თქმით, "ცამდე მართალია"
თერჯოლაში 11 წლის ბავშვის თვითმკვლელობამდე მიყვანის ბრალდებით დაკავებულ მამაკაცს აღმკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა. პროცესი ზესტაფონის რაიონულ სასამართლოში ცოტა ხნის წინ დასრულდა.
პროცესს ბრალდებულიც ესწრებოდა. ის პროკურატურის ბრალდებას არ ეთანხმება და აცხადებს, დანაშაული არ ჩაუდენია და "ცამდე მართალია“.
მოსამართლე ზურაბ ბალავაძემ სრულად გაითვალისწინა პროკურატურის შუამდგომლობა პატიმრობასთან დაკავშირებით.
პროკურორის დავით შვანგირაძის ინფორმაციით, გამოძიება გრძელდება და განიხილება ყველა ვერსია, გამოძიების ინტერესებიდან გამომდინარე კი კონკრეტულ დეტალებზე ვერ ისაუბრებს. მისი თქმით, ექსპერტიზის დასკვნას ელოდებიან.
მომდევნო პროცესი 19 ოქტომბერს გაიმართება.
თერჯოლაში 11 წლის ბავშვი პოლიციამ ხეზე ჩამომხრჩვალი იპოვა. შვილის თვითმკვლელობამდე მიყვანის და მასზე ძალადობის ბრალდებით ბავშვის მამაა დაკავებული.
Გვერდით მიუსვით დედა, დეიდა, ბიძა, ბებია, დები და საერთოდ ყველა, ვინც იცოდა ამ ბავშის მდგომარეობა და არაფერი მოიმოქმედა.