"თამარ ბაჩალიაშვილის ხელფასი 4 500 ლარამდე იყო" - კომპანია ZAG-ის დირექტორი
"როცა შევხვდი, შთაბეჭდილება დამრჩა, რომ ჩემგან ინფორმაციას იღებდა..." - რას ამბობს თამარ ბაჩალიაშვილის მეგობარი ბაჩანა ლობჟანიძეზე
მისივე განმარტებით, ბაჩალიაშვილის დედის მხრიდან მასზე ფსიქოლოგიური ზეწოლა ხორციელდება და რატომ არ ფიქრობენ, რომ მანაც შესაძლოა, ამის ფონზე თვითმკვლელობაზე იფიქროს.
"სახლში მარტო რომ ვიყო, შეიძლება, სუიციდის მცდელობის სურვილი გამიჩნდეს, ასეთი ზეწოლის ფონზე. როცა სახლში შევდივარ, შუქს ვანთებ და ისე შევდივარ. ეს მას შემდეგ ხდება, რაც თამარი მანქანაში გარდაცვლილი იპოვეს", - განაცხადა ლობჟანიძემ.
ლობჟანიძის თქმით, მას თეონა თამაზაშვილმა ადვოკატ მიხეილ რამიშვილზეც ჰკითხა, იყო თუ არა „მოგზავნილი“. ამასთან, ლობჟანიძე განმარტავს, რომ მან ბაჩალიაშვილის ახლო მეგობრისგან თამარის დაკრძალვის შემდეგ გაიგო, რომ მას წარსულში თვითმკვლელობის მცდელობა 3-ჯერ ჰქონია.
"თამარი მშობლებზე ნაკლებად საუბრობდა, მაგრამ როცა საუბრობდა, ნეგატიური დამოკიდებულება არ ჰქონია. თამარის მეგობარმა დაკრძალვის შემდეგ მითხრა, რომ თამარმა 3-ჯერ სცადა თვითმკვლელობა და ვიღაცებმა გადაარჩინეს…
საგამოძიებო უწყებას ვენდობი, მაგრამ ინფორმაცია არაა სანდო. გარანტია არ მაქვს, რომ მისი ბრაუზერიდან სხვამ აკრიფა ის სიტყვები, იქნებ შეღწევა მოხდა მის ლეპტოპში”, - აცხადებს ლობჟანიძე.
მისივე განმარტებით, ის რომ თამარ ბაჩალიაშვილს გარკვეული რაოდენობის თანხა ჰქონდა, ეს თავად თამარისგან გაიგო. ლობჟანიძის თქმით, ის გეგმავდა აზროვნების აკედემიის გახსნას, სადაც ერთ-ერთი მენტორი თამარი იქნებოდა.