სომხეთის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი მიიჩნევს, რომ სომხეთში ახალი კორონავირუსით დაინფიცირებულთა რაოდენობა 100 ათასს აჭარბებს.
"ზოგიერთი ანალიზი აჩვენებს, რომ ჩვენ ქვეყანაში, ამ დროისთვის, 100 000-ზე მეტი დაინფიცირებულია", - წერს "ფეისბუქის“ პირად გვერდზე ფაშინიანი.
ქვეყნის ჯანდაცვის მონაცემებით, დაინფიცირებულთა რაოდენობა სომხეთში ბოლო დღე-ღამის განმავლობაში, 766-ით გაიზარდა, რაც რეკორდულად მაღალი მაჩვენებელია ქვეყანაში პანდემიის პირველი დღიდან. მთლიანობაში, ოფიციალურად, დაინფიცირებულია 13 130 ადამიანი.
გუშინ პრემიერ-მინისტრმა განაცხადა, რომ ქვეყნის ჯანდაცვის სისტემა გადატვირთულია და 200 პაციენტის ჰოსპიტალიზება შეუძლებელია საავადმყოფოებში ადგილების არ არსებობის გამო.
მოროშკინა, მიდი, დაამშვიდე, რომ ვირუსი არ არსებობს.
ჩვენ რომ გამოკეტილი ვიყავით თქვენ ქორწილებში და რესტორნებში გუკლაობდით არაფრად მიგაჩნდათ და აქეთ ჩვენ გვაკრიტიკებდით, ხოდა ეხლა ბატონო ფაშინიან თქვენს თავებს მიხედეთ.