ინფექციურ საავადმყოფოში წუხელ ღამით ვირუსის ნიშნებით კიდევ ორი პაციენტი შეიყვანეს. როგორც "ინტერპრესნიუსს" საავადმყოფოში განუცხადეს, ამ დროისთვის კლინიკაში ვირუსული ინფექციით 24 პირია მოთავსებული.
"24 პირიდან 9-ს კორონავირუსის შემთხვევა დაუდასტურდა. 8 მათგანის მდგომარეობა სტაბილურია, მე-9 პირის კი - უკეთესი. 4 ადამიანს დღეს აუღებენ ანალიზს, დანარჩენი ცხრა პირი კი ინფექციური საავადმყოფოს სხვადასხვა განყოფილებაშია გადანაწილებული“, - განაცხადეს კლინიკაში.
ამ დროისთვის საქართველოში კორონავირუსის 9 შემთხვევაა დაფიქსირებული, მათგან 6 გუშინ დადასტურდა. 6-ვე პირი ერთი ჯგუფის წევრები არიან, რომლებიც იტალიაში ერთად იმყოფებოდნენ.
"ინტერპრესნიუსის" ინფორმაციით, დაინფიცირებულები არიან ორი ოჯახის წევრები, მათ შორის ერთი ოჯახიდან მამა-შვილი, მეორე ოჯახიდან კი 4 ადამიანი.
აღსანიშნავია, რომ 44 წლის მამაკაცი, რომლის შვილსაც კორონავირუსი ასევე დაუდგინდა, იტალიაში მეორე შვილთან ერთადაც იმყოფებოდა, თუმცა, მის შემთხვევაში ანალიზმა ინფექციაზე უარყოფითი პასუხი აჩვენა.
შეაჩერეთ იტალიასთან ფრენები შეაჩერეთ რას ელოდებით, ხომ ხედავთ ამ ხალხს არ ააქვს შეგნება , რომ თავი შეიკავონ იტალიაში სასეირნოდ წასვლისგან!!!