თაბუკაშვილისა და ჭანტურიას ქუჩის კვეთაზე მოძრაობა „საქართველოს ეროვნული ერთობის“ ლიდერები და მათი მხარდამჭერები არიან შეკრებილი, რომელთაც სურთ, რომ პარლამენტის შენობის წინ, 9 აპრილის მემორიალთან კონტრაქცია გამართონ.
პერიმეტრი კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლებს შემოსაზღვრული აქვთ და ისინი კონტრაქციის მონაწილეების პარლამენტის მიმართულებით გადაადგილების საშუალებას არ აძლევენ. აქციის ერთ–ერთი ორგანიზატორი გიორგი ჭელიძე გამოვიდა ინიციატივით, რომ ჩამოყალიბდეს სამოქალაქო გვარდია, რადგან, მისი განცხადებით, არსებობს საშიშროება შიდა დაპირისპირების, რასაც ის განცხადებები ადასტურებს, რომელიც გუშინ პარლამენტთან მიმდინარე აქციაზე კეთდებოდა.
აღნიშნულ ტერიტორიაზე ასევე იმყოფება უფლებადამცველი გიორგი გაბედავა. ნაწილი იმ ადამიანების კი, რომელიც კონტრაქციას გეგმავს, შეკრებილია ქაშუეთის ტაძრის შესასვლელთან. ისინი ელოდებიან თაბუკაშვილის ქუჩაზე შეკრებილ მოქალაქეებს, რათა ერთად გამართონ კონტრაქცია პარლამენტის შენობასთან.