"სასიამოვნო" შიმშილი - როგორ უნდა გაიწმინდოთ ორგანიზმი გარგრის ჩირით
ფრენკ ლოიდ რაიტი - მე-19 საუკუნის ცნობილ არქიტექტორი - ცდილობდა, საკუთარი თავისთვის უარი არაფერში ეთქვა, მათ შორის საკვებშიც, მაგრამ წონის კლებაზე ასე მსჯელობდა: "იმისათვის, რომ მართლაც დაიკლოთ წონაში, საკმარისია, უარი თქვათ მხოლოდ სამ რამეზე - საუზმეზე, სადილსა და ვახშამზე!"
რა თქმა უნდა, ასეთი რადიკალური მიდგომა კარგს არაფერს მოგვიტანს, მაგრამ დამტკიცებულია, რომ სწორად შიმშილი საუკეთესოა ორგანიზმის გასაჯანსაღებლად. შიმშილი, უპირველ ყოვლისა, ორგანიზმის შლაკებისგან გამწნდას გულისხმობს, ასევე წონის კლების ექსტრემალურ მეთოდს.
გთავაზობთ "ხავერდოვან" შიმშილს ზიგანშინის მეთოდით, რომელიც ყველაზე სასიამოვნო განტვირთვად ითვლება, რადგან ამ დროს მხოლოდ წყალზე არ ხართ.
სწორი შიმშილი
ორგანიზმში დაგროვებული მარილები, ტოქსინები და სხვა მავნე ნივთიერებები ორგანიზმის საერთო მდგომარეობას აუარესებს: სხვადასხვა დაავადება, ძალების გამოცლა, უძილობა, ზედმეტი წონა - ყველაფერი ეს არასწორად მიღებულ საკვებს მოაქვს.
ამ დროს საუკეთესო დამხმარე იქნება გარგრის ჩირი. დიახ, კურაგის სარგებლობა უდავოა: უჯრედისები, A და B ჯგუფის ვიტამინები, რკინა და მარგანეცი. სასარგებლო ნივთიერებების მთელი თაიგული, რომელიც დღიურ რაციონში უნდა შედიოდეს. სწორედ ამიტომ ალფრედ ზიგანშინის შიმშილის მეთოდში ეს ჩირი გამოიყენება.
დღე 1
მთელი დღის განმავლობაში სვამთ გარგრის წყალს, რომელიც მთელი დღის განმავლობაში ერთსა და იმავე ნაყენზე მზადდება. აიღეთ ერთ მუჭა გარგარი და დაასხით ადუღებული წყალი. აცადეთ გაგრილება და დაიწყეთ ცოტ-ცოტა ნაყენის სმა. შემდეგ კვლავ დაასხით იგივე გარგარს წყალი. პირველი ნაყენი მომჟაო-მოტკბო იქნება, მეორეს გარგრის სუნი ექნება, ხოლო მესამეს გარგრის კურკის განაგრძეთ კითხვა